| AdeVero12 a întrebat:

Credeti in chestii paranormale? Nu,fantome,strigoi sau nu stiu ce. In demoni,in spirite,ceva de genul acesta. Eu nu cred, dar aproape toti prietenii mei s`ar da cu capul(scuzati cacofonia) de pereti ca exista demoni etc. Vreau sa citesc si parerea voastra happy

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sincer, eu nu cred. Nu cred în fantome sau spirite pentru că nu cred că există suflet, şi dacă există, de unde să fim aşa siguri că el se poate manifesta după ce corpul moare? Sau de unde să ştim că s-ar manifesta chiar aşa?
În demoni cred şi mai puţin. Demonii au fost mai mereu reprezentări ale defectelor oamenilor, personificări ale lenei, orgoliului etc. Ceea ce sună ca o poveste mitologică faină, dar cam atât.
În vampiri, zombie sau vârcolaci nu cred absolut deloc laughing Bine, îmi place ideea de demon sau vampir, dar sunt 100% sigură că nu există aşa ceva. Există boli deja cunoscute care au simptome asemănătoare caracteristicilor acestor fiinţe supranaturale imaginate, dar atât. Au explicţii şi poate chiar se pot trata, chiar dacă poate nu li se cunosc cauzele.
Nu cred în lucruri care nu pot fi demonstrate, sau cel puţin studiate.

| AdeVero12 explică (pentru DakotaRoyse):

Imi place felul tau de a gandit. Acum...ce parere ai despre viata dincolo de moarte? Crezi ca exista?

| DakotaRoyse a răspuns (pentru AdeVero12):

Oh, mersi xD
Cum am spus şi înainte, nu cred că există suflet. Implicit, presupun că nu cred că există ceva după moarta fizică. Adică se opreşte inima, creierul cedează şamd şi amin, atât!
Totuşi, optimistul din mine crede că dacă totuşi există viaţă după moarte, ar fi un fel de continuare a vieţii de aici. Gen, dacă ai făcut doar chestii urâte şi imorale în această viaţă, asta vei face şi în continuare, dacă ai făcut bine, vei fi răsplătit etc. Dar asta e doar aşa, ca să mă îmbărbătez, să-mi ridic moralul happy În general nu cred că există ceva după moarte.

| AdeVero12 explică (pentru DakotaRoyse):

Daca nu te superi, cati ani ai? Adica presupun ca esti destul de "matur" ca sa gandesti asa. Eu prefer sa fiu optimista pentru ca nu`mi pot imagina moartea mea laughing cam ciudata chestia asta.

| DakotaRoyse a răspuns (pentru AdeVero12):

17 tongue

| AdeVero12 explică (pentru DakotaRoyse):

M-am speriat ca esti mai mare. Deci primesti felicitarile mele pentru ca: 1-ai un mod de a gandi fantastic laughing si pentru ca te intelegi bine cu limba romana happy

| DakotaRoyse a răspuns (pentru AdeVero12):

Ah, mulţumesc big grin

| Tonita a răspuns:

EI bine exista sunt la fel de reali ca M16 spiritele sunt suflete umane care au fost ucise pe pamant sisi cauta lumina casa ajunga sus sau jos intelegi tu...
Iar deomni sunt prezente malefice ce te pot controla, ataca, rani sau chiar mai rau ei vin din iad alungati casa faca rau.
Nute mai indoi de asa ceva ca sarputea sa dai peste ele si nu va fi bine.
FUNDA! PLZhappy

| AdeVero12 explică (pentru Tonita):

Mi-as dori sa dau peste asa ceva! chiar mi-as dori big grin Imi pare rau, dar nu dau funda, vreau doar sa citesc si parerile voastre.

| Tonita a răspuns:

Viata dincolo de moarte... depinde 3 lucrui se pot intampla:
1. Ajungi in rai fericit
2. Ajungi in iad in chinuri
3.Esti ucis si spiritul tau ramane blocat incercad sa caute calea spre lumina ps:pot fi ajutate de oameni sa treaca.
Daca vrei uitate asta seara la 22:00 si 23:00 pe Discovery Chanel la fenomene stranii. Sper ca ti-am fost de folos. Sami zici maine ce parere ai daca te uiti.