| anonim_4396 a întrebat:

Este posibila fecundarea intre om si vaci?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu! --- fecundatia(unirea/fuziunea)naturala sau artificiala a unui gamet uman cu unul animal nu este posibila.Este vorba despre ceea ce biologia denumeste "izolare reproductiva" dintre specii diferite.

p.s. La inceputul sec. XX, un biolog rus a incercat fecundarea catorva femele de cimpanzeu cu sperma umana--- niciuna dintre femele nu a ramas insarcinata! Nu numai pentru ca numarul de cromozomi al celor doua specii nu este identic, ci si pentru faptul ca, la nivelul cromozomilor, exista asa numitele "inversiuni" care fac imposibila unirea cromozomilor proveniti de la ovulul animalului cu cei proveniti de la spermatozoidul omului pentru a se forma un zigot hibrid.

| KodrutZ a răspuns:

Si uite asa descoperim si cine e zoofil pe TPU...

| K0sti a răspuns:

Depinde de om!

| SkyPilot a răspuns:

La nivelul actual al stiintei, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles,nu vezi ca e plina lumea de boi? de animale in jeneral, si de boi in special.

| BogdanDediu a răspuns:

laughing Clar nu laughing