| TudorB a întrebat:

Exista alt Univers?

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Cleona a răspuns:

Buna! happy

Deci,vreau sa subliniez ca niciodata,nimeni n-o sa poata da un raspuns concret pe aceasta tema.
In prezent,nu dispunem de o asa tehnologie pentru a explora foarte mult din spatiu. Exista intr-adevar diverse sisteme care pot circula la distante uriase fata de planeta noatre si pot chiar si filma,dar nu pot ajunge nici acestea foarte departe.

Daca te referi la un Univers paralel,ei atunci aici chiar nu se poate da vreun raspuns concret.
Nu are nimeni cum sa-si dea seama de un astfel de lucru, dar, conform Bibliei, nu cred ca este posibil, iar eu merg pe ideea ca totul se face din Biblie.

O zi buna!winking

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Vezi teoria multiversului si ipoteza branelor.

| NOBODY a răspuns:

Da, e plin de curcubee și unicorni.

Deci, avem un Univers maaaaaaaaare, a cărui capăt nici nu l-am găsit (și nu-l vom găsi niciodată). Dacă vorbești de un alt Univers e posibil să te referi la o dimensiune alternativă, puțin probabilă.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu există.
Practic e imposibil să existe.

| sublime89 a răspuns:

Daca ar fi fost un raspuns la aceasta intrebare, l-ai fi putut primi. Dar adevarul e ca nimeni nu stie asa ceva inca. In viitor e posibil sa aflam.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Stai sa dau o tura prin spatiul cosmic, ai rabdare sa trec de ultima frontiera si iti zic cand ma intorc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda exista, este vorba despre PP-DD este gazduit intr-o garsoniera de-a OTV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi 9 in total din cate am auzit.

| KateMiddleton a răspuns:

Noi nu putem sa-l exploram pe al nostru, unde sa mai gasim informatii despre un alt univers?

| DevidALex a răspuns:

Poate sa existe, asa cum cineva mentioanse mai sus, un lucru cert e faptul ca nu putem sti sigur, Se spune ca oamenii cunososc doar 1% din univers, nu il putem descifra si intelege in totalitate pe asta, e greu de spus ca putem afla vreodata despre existenta altuia, Exista posibilitatea, oricum noi nu vom trai indeajuns sa aflam raspunsul!

| Bella1love a răspuns:

Chiar pe noi te-ai gandit sa ne intrebi? habar n-am!

| AnonimulCurios a răspuns:

Probabil exista, noi nu avem cum sa stim, decat sa dam cu presupusu'

| ShockWaver a răspuns:

Univers Paralel? Deşi încă nu ştim suficiente lucruri despre Spaţiu şi Timp, îţi pot Afirma faptul că există alt Univers.Cum noi vedem o Gaură Neagra 2D, deşi ea este Tridimensională, putem deduce că este de luat în ecuaţie faptul că Universul nostru ar putea fi o Hologramă Bidimensională din alt Punct de Vedere.De asemenea există şi WormHoles, prin care se Afirmă că ai putea călătorii în timp. Universul este un Paradox, unul pe care încercăm să îl rezolvăm chiar dacă Creierul nostru nu poate Percepe unele Lucruri.

| praetor8 a răspuns:

Exista multe teorii, nu se stie inca.