| PaulGrozavul a întrebat:

Exista extratereștri?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Tu continua-ti viata ca si pana acum.

Lasa extraterestrii. Daca or exista vei afla la un moment dat.

Iar daca nu, oricum nu iti va influenta viata asta in vreun fel.

Tu concentreaza-te asupra prezentului.

Face minuni asupra calitatii vietii tale.

| AmnesiacNotebook a răspuns (pentru Bacemi):

Sincer, să ştii că aceştia au legătură cu noi. După credinţa reîncarnării, noi evoulăm cu fiecare reîncarnare. Am fost un vierme, apoi un şobolan, apoi o pisică, (am dat un exemplu, nu am fost toţi aşa, cred) şi tot aşa până la om. Iar omul are mai multe stadii în evoluarea spirituală, de la groaznic de tâmpiţel până la cunoscător. Şi după ce-şi termină evoluţia pe Pământ, corpul astral (corpul sufletului) se duce pe altă planetă pentru a se reîncarna într-un extraterestru, pentru că aceia în care ne reîncarnăm sunt fiinţe superioare.
Dar asta e ceea ce cred eu.

| millyca a răspuns (pentru Bacemi):

Exact asta incercam eu sa ii explic unui amic, dar pe mine nu m-au ajutat prea mult cuvintele la momentul respectiv.

| Bacemi a răspuns (pentru AmnesiacNotebook):

Ideea nu e asta.

Poate ai dreptate, insa nu putem noi constientiza foarte bine situatia asta.

In afara de ceva ideologic, nu exista ceva concret care sa sprijine ca ar fi asa.

Astfel mai bine iti continui viata si faci sa fie cat mai frumoasa, pur si simplu.

Prea multa curiozitate strica uneori pur si simplu pentru ca uiti sa traiesti si in loc de asta te intrebi.

| Andrei7520152 a răspuns:

Teoretic, da ( dar nu exista dovezi directe). Nu poti fi 1000% sigur din moment ce nu s-a descoperit nimic concret.

| WR104 a răspuns:

Exista, au facut chiar si documentare cu ei, ET, Alien, Predator, etc.
Numai bine.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

E posibil sa existe fiinte vii care sa traiasca pe alte planete din alte sisteme solare dar nimeni nu iti poate spune cu certitudine ca o planeta cu conditii favorabile vietii exista.

| NoShit a răspuns:

N-o să apuci să joci şah cu vreunul, aşa că ce mai contează?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha.ezista.da intraterestrii sant mai de gasca.si samana mai mult cu noi supraterestri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, avem tot universsul asta numai pentru noi

| Indestructible a răspuns:

Nu.

| Dolofănica a răspuns:

Daaaa.

| dodicuta a răspuns:

Sansele sa nu existe sunt mici.

| Loser8299 a răspuns:

Da.Doi.

| AleGsZ a răspuns:

Mai lasa Ben 10!

| JungleHell a răspuns:

Parerea mea: exista sau nu exista nu ne incalzeste/afecteaza cu nimic. Noi cu treburile noastre, ei cu ale lor. Doar n-o sa vina la o bere sau un fotbal cu noi, poate sa ne ucida daca asta stiu, pot si vor sa faca. Ca prioritate asta e ultima problema pentru mine, pe care daca o ridic nu pierd/castig nimic asa ca= imi este indiferent. N-are importanta pentru nimeni. In caz ca chiar exista i-as evita cu orice pret, dar nu se va ajunge aici. laughing

| limpbizkit a răspuns:

Da,exista! Funda? puppy dog eyes

| ovidiu_4207 a răspuns:

Dintre atatea planete imposibil sa nu mai fie viata pe vreuna.

| paulus09 a răspuns:

Da.existalaughing) IN CAPUL TAU

| AmnesiacNotebook a răspuns:

Da, eu, cel puţin cred că există. Lasă-i pe ăştia care zic că eşti nebun dacă crezi în aşa ceva. Nu avem cum să fim singuri în spaţiu. Aşa cum Planeta Pământ a ajuns de la cu viaţă la fără viaţă, aşa şi celelalte planete. Mă bucur că unii oameni încă mai au curiozităţi legate de ei şi nu se sprijină de ştiinţă în respingerea existenţei unor forme de viaţă pe alte planete, în alte galaxii, etc.

| Cristinutza21 a răspuns:

Au existat si inca mai existi extraterestrii, am vazut pe net de pe satelit o aratat un om. Am inceput sa cred ca inca mai exista aceste fiinte. Ma intreb daca o sa apare la noi in Romania laughing

| Atanasiuadi201212 a răspuns:

1000% la 1000% exista e chestiune de timp pana ii descoperim ca asa de mare e universul asta si dupa univers vine trilioanee miliardeee de universe iar dupa. pff e infinit

| Loser8299 a răspuns (pentru Atanasiuadi201212):

Stimabile tantalau, inainte sa iti dai cu parerea si sa te dai inteligent, invata gramatica limbii romane si invata sa te exprimi. Uite:"exista o chestiune de timp","universe","vine trilioane de universe"...Esti un agramat.Si 1000% la 1000%, ce ai vrut sa zici?(de fapt cred ca stiu ce ai vrut sa zici, dar vreau sa iti demonstrez in continuare ca esti putin dereglat si foarte tantalau).