| bleakk a întrebat:

Exista mafie si in realitate? Am vazut multe filme in care se pretinde ca personajele negative a fi mafioti/rau facatori.Mafioti in sensul adevarat al cuvantului exista?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

O-hooo. În America Latină are loc câte o răpire la 60 minute,așa am gasit o statistică. În Italia e cea mai mare mafie din lume. Să nu uităm de Al-Qaeda,Hamas, Hebollah, KGB sau, de ce nu, Vatican.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Filmele sunt facuta dupa realitate. Exista mafie asa cum o vezi tu prin filme, poate chiar mai rau in realitate

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Normal ca exista mafie... Cine crezi ca face trafic de droguri, arme si carne vie? Cine percepe taxe de protectie? Camatarii crezi ca sunt zugravi?

| RobertMoon a răspuns:

Exista mafioti in realitate, unuu cunoscuti gen Toto Rina care e seful Cosa Nostra din puscarie, coordoneaza de acoli mafia italiana, si altii care stau cu identitatea ascunsa. Peste tot exista mafie si nu ma refer la interlopii romani care nu au nici macar 2% din Mafia adevarata. Mafiotii sunt peste tot doar ca nimeni nu vorbeste de ei. În Romania nu exista Mafie.

| RobertMoon a răspuns:

Mafie exista doar in Italia ( cosa nostra ), Mexic - bandele gen carteluri care se ocupa cu droguri, Japonia- binecunoscuta Yakuza unde membrii isi taie o bucata din degetul mic ca respect pentru lider si mafia israeliana care se ocupa cu planuri teroriste si vinderea ilegala de arme spre zona araba.

| Eastwood a răspuns:

Exista mafie, clar, cea Siciliana cea mai mare si puternica!

| frostxtq a răspuns:

Bineinteles ca exista. happy

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Unde traiesti? In pestera?