| hotsparks a întrebat:

Exista sanse ca la Evaluare Nationala la limba romana sa ne dea o argumentare, o caracterizare de personaj sau rezumatul unei opere studiate? Care este probabiliatatea?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod sigur ti se va cere sa argumentezi specia literara din care va face parte textul la prima vedere.

2 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pune bai nene mana si invata tot, auzi, "care este probabilitatea...".

| hotsparks explică:

Am citit in programa actualizata acum 3 saptamani ca sunt sanse si ar trebui sa le invatam "pe de rost", dar eu zic ca ne-ar testa mai usor capacitatea de a argumenta un text la prima vedere decat o opera studiata la clasa.Multumesc pentru raspunsuri!