| ellysswk a întrebat:

Exista viata dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| roxanna a răspuns:

Draga mea, daca ar fi sa nu credem ce zice oricare dintre toate religiile existente...eu una as zice ca e imposibil ca viata asta scurta a unui om... e tot ceea ce are...adica gandeste-te la infinitatea asta de ani si timp existent...

sunt sigura ca urmeaza ceva dupa moarte...si daca nu crezi in rai si iad ia-o ca un next level big grin

34 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Iti spun eu daca exista da exista sau asa cred pentru ca atunci cand mori sufletul se duce dupa 40 de zile in rai sau in iad depinde ce fel te-ai purtat pana atunci omului mort ii e frig si chestii din astea dupa 40 de zile ti-am spus apoi el are viata pe acel taram ca un suflet

| panteraX a răspuns:

Nu stiu daca este adevarat dar eu am fost in moarte clinica si m-am intalnit cu bunicul meu decedat si cu unchiul meu...dar nu stiu daca este adevarat os fi visat nu stiu si era un copil zburator pe acolo...

| norbertina a răspuns:

Cred ca nimeni nu are un raspun sigur la intrebarea asta. dar sunt posibilitati sa fie adevarat, pentru ca multi sau trezit din coma si cam aceeasi chestii au povestit! si dupa einstein doar trupul moare nu si sufletulhappy cand ne nasteam avem o energie a parte si pana murim si chiar dupa moarte mai avem energia dar fara trup.asa ca putem sa zicem ca exista viata dupa morte dar nu fizic ci spiritual

| Christinee a răspuns:

Daca Dumnezeu nu exista si tu ai crezut in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca Dumnezeu exista si tu nu ai crezut in El, ai pierdut totul!

| orsova22 a răspuns:

Raspunsul il gasesti in Biblia viata noastra pe pamant e savarsirea pacatelor si dupa aceea asteptam apocalipsa sa vedem unde ne ttrimite Bunul Dumnezeu cauta la apocalipsa dupa Ioan si gasesti cel mai clar raspuns si BIBLIA E SINGURA CARTE CE NU MINTE