| stuffhappens a întrebat:

Fetele care citesc o gramada de carti de dragoste sunt complicate in dragoste?

Răspuns Câştigător
| aleeeeeeeeeeeee a răspuns:

Intrebarea e cu siguranta una complicatalaughing
Nu cred ca sunt neaparat complicate in dragoste doar ca pur si simplu iau lucrurile foarte in serios.Si probabil au mai multe asteptari in domeniul "dragoste" pentru ca in carti dragostea e putin combinata si cu imaginatia.happy sper ca ajuta cu ceva raspunsul meu big grin

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil au asteptari mai mari de la partenerul lor.winking day dreaming

| Bacemi a răspuns:

Depinde. De multe ori ai spune ca sunt mai idealiste vazand atatea situatii de telenovela. Dar totodata asta le incurajeaza sa fie mai indraznete. Asta nu poate decat sa le ajute sa inteleaga mai bine ce inseamna o relatie de cuplu si ce inseamna iubirea cu adevarat.

| Luori a răspuns:

Au un anumit mod de a vedea dragostea. Pot spune mult mai multe, dar ma rezum la atat!

| Poinsettia a răspuns:

In primul rand, n-are nicio legatura una cu alta.
In al doilea rand, ce intelegi tu prin "complicate in dragoste"? La ce te referi, mai exact?

| stresu a răspuns:

Neah, decat daca iau fictiunea de buna; cum nu cred in vampiri si varcolaci nu cred nici in dragostea literara. Vita e mai altfel de felul ei; oricum majoritatea cartilor de dragoste m-au lasat mai mult decat rece - exagerate si previzibile, dar am citit si bune. Na, acum eu sunt pretentioasa rau la carti si o fi si asta. Prefer sa ma regasesc intr-o carte decat sa imi dictez viata dupa ea;

| ♥Anto* a răspuns:

Hmm. mie imi place sa citesc carti si mai ales sa ma uit la filme de dragoste. parerea mea e ca te poti simti si gasi chiar tu in pielea personajului, visezi si tu de altfel la o iubire despre care se vorbeste in carte sau in film. deci.

| max_4494 a răspuns:

Complicate nu cred, documentate cu siguranta.Si chiar nu strica sa citeasca! Mai aduc o unda de noutate cand apare monotonia.

| OanaG a răspuns:

Nu neaparat, din unele carti chiar poti invata cate ceva happy

| adryanb27 a răspuns:

Nu, *toate* fetele sunt complicate in dragoste! laughing

| lil_2808 a răspuns:

Nu

| parazitu_8805 a răspuns:

Nu. au alta perspectiva asupra dragostei decat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stuf? cand incepi sa te gandesti la dragoste mai mult decat sa simti, deja ai o problema mare de tot.fiindca gandirea stapaneste materia. iar dragostea nu are nevoie de stapan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un baiat poate citi un roman de dragoste, poate privi un film de dragoste. Asta nu inseamna ca devi complicat in iubire doar ca iti petreci timpul liber in acel mod.
Da, fetele din filme si romanele sunt unele conturate perfect, care ar pune stapanire pe orice barbat. De astfel, nici partea masculina nu scapa neinfrumusetata de-aici.
Cartile iti dezvolta orizontul de cunostinte, te inainteaza catre intelepciune. Un om care si-a creat o perspectiva despre viata si este gata sa lupte cu ea, este mai pretentios in cautarea jumatatii.

| Jane a răspuns:

Nu cred ca se poate face o asociere intre cartile citite si personalitatea. Eu, una, cred ca ceea ce ai zis tu este valabil pentru unele persoane, iar pentru altele nu. Nimic nu e sigur.

| ghiocel a răspuns:

Da. ele vor sa stie cum le merge in dragoste