| AnonimInEfect a întrebat:

Hai salut.Inca o intrebare pentru membrii TPU. Ce pareri aveti despre masonerie si iluminati? Am tot rascolit "iubutu" si "goagălu' "insa astept si niste opinii din partea voastra. Sper sa diversificati cat mai mult raspunsurile voastre sa pot aflat cat mai multe informatii de la voi. M-as bucura foarte mult.Merci anticipat.

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu ma intereseaza, eu-s elf.

| thealchemist a răspuns:

Illuminati au incercat sa infiltreze masoneria. au fost distrusi insa de atunci a aparut teoria conspiratiei in care ei ar controla chipurile lumea.

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Oricate speculatii sunt pe tema societatilor secrete: Illuminati,Bilderberg, Skull and Bones, Francsmasonerie exista un adevar:Suntem prizonerii unei inchisori invizibile.Destinul uman reliefat, potentat de mari ganditori si filosofi este controlat de o elita minuscula(pana in 5 persoane, care cu sprijinul societatilor secrete si-au aservit toate guvernele lumii si conduc din umbra lumea). Democratia daca ii vedem mecanismele de functionare de astazi pune in practica foarte bine gandirea oculta:lasa-i prostimii(goim)senzatia ca se conduce singura si isi alege reprezentantii...nimic mai fals, pana si in romanica se observa ca toate deciziile sunt rezultatul vointei unei minoritatii iar mecanismul democratic e mentinut de fatada.Despre societatile secrete se stie ca 99% din membrii sunt doar mijloace pe care cei care cunosc adevaratul scop al soceitatilor secrete ii folosesc pentru a-si atinge telurile. Faptul ca fiecare aspect din viata noastra e controlat cred ca se stie foarte bine. Originea francmasoneriei dateaza inca din Egiptul antic cand o elita a constructorilor de piramide se intalneau in secret, recunoscandusi apartenneta la fratie printr-o simbolistica variata si complexa.Trebuie spus ca din masonerie faceau parte si nobilii egipteni si familia dinastica.Ce ii unea? E simplu ADEVARUL.ADEVARUL pe care daca azi l-am afla ne-ar infirma tot ce stim si credem despre lume in general.Pana si Dumnezeul pe care azi toate religiile monoteiste si-l impart e de fapt rezultatul propagandei ocultei.Nu exista Dumnezeu, Exista un Arhitect al Universului care difera total fata de dumnezeul pe care ni-l inchipuim.De la el ocultistii sustin ca au primit iluminarea.Societatea de azi in ansamblul ei e un experiment perfectionat in sute de ani prin care sclavia sub o forma voalata este axul care sustine astazi lumea. Daca v-as spune ca trei familii:Rockfeller, Rothschild, Morgan detin 80%din resursele lumii poate o sa va dati seama ca nimic nu e ceea ce pare. Poate cazurile din AFRICA (Somalia) va vor da de gandit.Ce urmareste masoneria ...este clar! Introducerea unui guvern mondial de tip fascist care sa controleze toata populatia lumii.Pasi in acest sens s-au facut de mult. Uniunea europeana este unul din pilonii acestu plan.Intre Sua, Canda si Mexic granitele s-au desfiintat ceea ce face Statele unite in forma pe care ne imaginam sa nu mai existe. Uniunea Africana este copia neagra a U.E.Cum o sa subjuge elita lumea intreaga .simplu.Creeand 5 piloni care sa coaguleze toat statele in federatii gen Uniunea Europeana, pentru ca mai apoi sa creezei un supraorganism care sa le controleze.Devide et impera nu si-a pierdut actualitatea in ciuda trecerii secolelor.Ar fi accetpabil pana aici insa faptul ca urmaresc reducerea populatiei pana la 500 milioane cred ca va avea consecinte chiar si asupra noastra.Planul ideal al elitei e o planeta depopulata, in care zonele salbatice sa isi reocupe locul luat de antropizarea excesiva, o reinverzire a planeti pe scurt.Si va mai mirati de ce exista si cum sunt finantate paritdele si organizatiile non guvernamentale verzi? Totul e atent calculat si ceea ce e periculos e faptul ca acest plan nu exista de 20 de ani ci din vremea marilor imperii antice, Aceasta elita are o rabdare nelimitata.toata imperiile existent au fost de fapt incercari de a cuceri cu forta alte state, implicit lumea.Au realizat ca singura solutie e cucerirea sub o lata forma, mai insidioasa, mai malefica si mia precisa.Se nuemste globalizare si in numele ei toat actiunile care conduc spre unificarea totalase vor face.Onu, Nato, sunt organisme internationale care sunt bratul inarmat al noii ordini.Vedeti atacul asupra Libiei de anul acesta.Cee a ce ma amuza, e faptul ca multi cred ca aceasta ordine mondiala se va cree doar pentru a-si satisface elitele(exista) interesele financiare.Domnilor elitele fac baniii, ei nu au nevoie de bani ei au toi banii din lumea. Ceea ce ei vor sa faca e sa conduca.Sentimentul asta nu va este familiar din simplul fapt ca nu aveti totul.Firea umana este programat sa tinda spre mai mult.Nicodata nu ne simtim multumiti(chiar si eu am simtit pe pielea mea acest fapt, si mi-a fost rusine).Eu va recomand sa nu va impacientati.Va fi o schimbare de perceptie intre acum si momentul in care o noua ordine va fi instaurata.Acum va fi la vedere, pana acum ne controla din umbra.Crezi ca s-a schimbat ceva, dincontra.Acum stii ca topata viata ta(si a mea)e un ****, pe care alti il controleaza si nu uita data viitoare cand vei obtine ceva ce ti-ai dorit cu ardoare sa mediteti un pic si sa te gandesti ca ti s-a aruncat doar un os!

| dr0wn a răspuns:

Cuvantul lor preferat este SECRET.
Occult insemnand secret.

Ei controleaza totul in secret.Ti-as recomanda un documentar masonry in music.
TOTUL BA TOTUL

9/11,Oameni pe luna,Al Qaida,economia,petrol, fuel, comert TOT

| silviu_5499 a răspuns:

Illuminati secta ce sia declkrat existenta in 1776 intemeiata de adam weishaufrancmasoneria una dintre cele mai vechi si puternici societati secrete care persista in zilele noastreaceasta sociatate a fost organizata de zidari din egipt care intretineau sali de conferinta si lojeacestia foloseau tehnici ezoterice in constructiile lor de aceea simbolul lor este o piramida cu un compas

| silviu_5499 a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti cartea guvernare din umbra scrisa de jim marrs