| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma cu sfaturi despre cresterea unei pisicute, momentan de cateva luni. Cum sa o hranesc si cu ce?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Daca e mica mica ia lapte si biberon de la veterinar, o hranesti o data la 4 ore, inclusiv noaptea si ca sa,, iasa afara'' o mangai cu o bucata de vata umeda pe burtica dinspre cap spre coada
daca e mai mare si are dintisori de poate hrani singura cu lapte si poti sa incerci sa iei de la magazine niste mancare speciala pentru pisici de pana intr-un an.
poti incerca in lapte sa mai pui si paine(doar in laptele pe care il mananca singura si nu in biberon) ca sa o obisnuiesti incet cu produsele solide.

Bafta

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Pai acum depinde si cat de mica este, poti sa o hranesti cu lapte, dar daca este suficient sa manance mancare ceva mai solida, o poti hrani si cu lapte si paine inmuiata in lapte, dar daca este si mai mare, poti sa ii cumperi mancare speciala pentru pisici, poti de asemenea sa mai cauti pe diferite site-uri despre pisici si sa aflii ce mai pot manca pisicile si ce varsta trebuie sa aiba pentru a manca acel lucru. Sper ca te-am ajutat!

| vocea a răspuns:

Cu laptic si multa dragoste scumpo

| Lands0fMancunia a răspuns:

Am o cunostinta care are 3 pisici, o mama cu 2 pui, unul micut si altul destul de mare. Din ce am vazut le-a hranit cu carne si mancare gatita. Pisicile sunt incantate de ce mananca, sunt pline de viata si sanatoase.

| pisicamoartarevine a răspuns:

Eu am avut o pisica pe nume AzratCartJung si ii dadeam de patru ori pe zi trei felii de paine pana cand am vazut ca ii place si apa si am inceput sa-i dau de trei ori pe zi cate patru pahare cu apa. A murit intr-un final, dar se tinea bine nebuna.

| doolb4naeco a răspuns:

Mai acum depinde cat de mica e, daca are pana in doua luni ar trebui sa încerci sa o hrănești cu lapte special pentru puii de pisica (cu un biberon) iar daca e mai mare ar trebui sa mănânce mâncare solida cum ar fi pliculețele cu mâncare umeda. Odată ce ii cresc dinții poți sa amesteci mâncarea umeda cu câteva crantanele speciae pentru junior (mâncare uscata). Evita sa ii dai doar mâncare preparata in casa pentru ca nu ii va face bine lipsa de calciu din aceasta. Succes!

| Prajituraaa a răspuns:

Mulțumesc!