| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iua un catel puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi despre cresterea lui ei?

Răspuns Câştigător
| Sicmao a răspuns:

Cateva sfaturi:
-sa-i cumperi zgarda anti-purici
-sa-l hranesti de doua ori pe zi ( ai grija si cu ce, sa nu-i dai oase de peste sau alte minunatii pe care nici tu nu le-ai manca )
-sa-i oferi afectiune, ma rog, sa-ti petreci ceva timp cu el
-daca stai la bloc sau la casa dar nu ai curte unde sa se poata misca, ar fi recomandabil sa il plimbi cel putin dimineata daca nu de doua ori pe zi.
-sa nu treci cu vederea daca cainele nu se simte bine
Pai cam astea ar fi cele mai importante.

2 răspunsuri:
| DrDeath a răspuns:

Depinde de ce catel iti iei si unde il ti.
Ce rasa e? Unde il ti? Cat e de mare?
Nu ma risc sa iti dau sfaturi asa deoarece nu stiu raspunsurile la intrebarile de mai sus.

| asdsdsaaas a răspuns:

Un simplu sfat:sal iubestyyy!