| bgvwegbvwe a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca ar fi posibil ca noi ( rasa umana) sa invingem o civilizatie extraterestra cu cateva mii de ani mai avansata decat noi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine!

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Desigur. Dacă aruncăm cu cruci şi apă sfinţită pleacă singuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce toata lumea presupune ca extraterestii sunt mai avansati ca noi?

daca erau atat de compexi si inteligenti poate am fi avut contact cu ei deja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ca sunt cu mii de ani mai avansati ca noi sau ca exista. Si cred ca e normal ca nu ar fi posibil daca ar exista.

| SweetMinion a răspuns:

Mda,este imposibil castigul nostru.Dar nu e universal destul de mare pentru toti? Hai sa stam noi linistiti, sa traim in pace unii cu altii, ca asa e frumos sa impartim.

| Adrianetc a răspuns:

De ce sa-i invingem cand putem sa convietuim? sa preluam tehnologia lor astfel incat sa ne facem viata mai usoara?

| bgvwegbvwe explică (pentru Adrianetc):

Parerea mea este ca tehnologia ne distruge vietile si fura incetul cu incetul toate frumusetiile sale! Viata este frumoasa cu greutatile si cu placerile ei! Nu avem nevoie sa traim 70 de ani pe un fotoliu cu ur robot langa noi care ne indeplineste toate cerintele!crying((

| Adrianetc a răspuns (pentru bgvwegbvwe):

Tehnologie avansata nu inseamna ca masinariile sa faca totul pentru noi ci sa facem un anumit lucru cu mai putin efort, ei bine omul inteligent o foloseste cuviincios.totodata cand ne referim la tehnologie avansata putem spune medicina, tehnologii de mare utilitate si productie cu poluare cat mai mica etc.Ai partea ta de dreptate in sensul ca 30% din populatia pamantului au o greutate anormala tinzand spre obezitate datorita usurintei muncii, leneviei si alimentatiei. Daca esti istet poti trai si 90 de ani, sanatos alaturi de tehnologie.Inainte de marile descoperiri in medicina oamenii traiau cam40-50ani ar trebui sa fi recunoacator insa...conteaza calitatea nu cantitatea

| anonim_4396 a răspuns (pentru bgvwegbvwe):

Sunt de acord cu tine!

| matrix100 a răspuns:

Binenteles ca nu. dar universul e destul de mare pentru toti asa ca nu trebuie nimeni sa invinga pe nimeni

| bgvwegbvwe explică (pentru matrix100):

Zise unu ai carui poza de profil este un predator laughing)