| Andreea_1567 a întrebat:

am si eu o intrebare... Acum un an eram o credincioasa foarte devodata, dar de cand am citit EVOLUTIONISMUL si Big-Bang-ul nu stiu ce sa mai cred!
Acum, intrebarea mea este:'Cine ne-a creeat? Dumnezeu, Big-Bang-ul sau Evolutionismul?'

Răspuns Câştigător
| MindBlowing a răspuns:

Dumnezeu a proiectat Universul. Acesta a luat nastre prin etapa numita Big-Bang, iar oamenii au evoluat din maimute tot prin interventia divina sau, posibil, a altor civilizatii superioare.
Adevarul nu il gasesti in biblie, daca acolo l-ai cautat pana acum.

10 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Fa ce vrei... oricum nu te ajuta cu nimic sa stii...

| chelstone a răspuns:

Angus35, vobesti de hazard?! Ar fi hazard daca dintre miile de creatori acela ar fi dumnezeu si nu alte zeitati.

| chelstone a răspuns:

Cred ca ai o imagine gresita a ceea ce inseamna big bang si cu atat mai mult teoria evolutionista, sunt convins ca tu crezi ca teoria evolutionista spune ca omul se trage din maimute, doar ca nu asta demonstreaza aceasta teorie.

| Andrei7520152 a răspuns:

Dupa cum ai pus intrebarea, ma indoiesc ca intelegi evolutionismul sau teoria big bangului.

| Laura a răspuns:

Ești sigură că știi în ce constau evoluționismul și Big Bang-ul?

| gfy a răspuns:

Pe Adam si Eva, Dumnezeu, iar pe tine, mama si tatal tau.

| eXtreme21 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat.Cel mai bine explica asta biblia si cele 7 zile in care Dumnezeu a creat universul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum din hazard sa iasa o asa ordine.Toate arata mana si intelepciunea unui Creator.Tu ai fost creata de Dumnezeu la fel ca oricare dintre noi.

| Larysa13 a răspuns:

Dumnezeu happy

| GaByScream a răspuns:

Iti spun sigur ca Dumnezeu este creatorul...(din cate stiu :d)