| Cita a întrebat:

Hey TPU!
Voi credeți că, există îngeri pe pământ?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Si oamenii au momente cand pot sa fie ingeri...dar au si momente cand pot sa fie demoni

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiecare dintre noi avem un inger care ne pazeste.Vedem ca Un Inger al Domnului inchide gura leilor atunci cand Daniel se afla in groapa.Tot un Inger Il intareste pe Domnul Isus inainte sa patimeasca.Mai scrie in Biblie ca Ingerii Domnul tabarasc in jurul celor ce se tem de Domnul, si ii scapa din primejdie.

| FucktheSystem a răspuns:

N-am văzut nici un bebeluș cu aripi pe la fereastră, dacă-l vedeam până acum era pe tigaie...

| carminaburana43 a răspuns:

Da acesti ingeri sunt prietenii adevarati.

| Bastet a răspuns:

De când am văzut Constantine, sunt în dubii.

| anUcy a răspuns:

Depinde la ce sens te referi. Daca te referi la sens figurat, exista un inger in fiecare dintre noi, doar ca trebuie sa il descoperim.Asta tine mult si de personalitatea noastra, dar si de caracter. Daca o sa gasesti o persoana care sa te inteleaga si cu care sa poti purta o discutie care vine de la sine, consider ca persoana respectiva poate fi considerata ceva mai presus ingerilor.Incearca, eu stiu asta din proprie experienta.happy

| mimikafrumusika a răspuns:

Da.un inger poate fi si o persoana cu suflet bun.Nu trebuie sa aiba neaprat aripi. Funda?happy