| Theo94 a întrebat:

Https://homicide.igarape.org.br/

Ce parere aveti despre acest site?
Arata numarul de crime si unde a avut loc pe planeta.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-a plăcut, am văzut și România. Stăm bine, dar mai trebuie lucrat.

| Theo94 explică:

Https://outrider.org/nuclear-weapons/interactive/bomb-blast/

Sau asta, daca ar exploda o bomba nucleara in locatia pe care o alegi.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Theo94):

Acela cu bomba nucleara e ciudatel.
Am folosit pe doua orase de suflet cea mai puternica bomba si a dat la Paris 6.1 milioane morti. iar in Tokyo am avut 7.6 milioane.
Cum sa ai cifrele atat de apropiate cand Tokyo are inca o data populatia Parisului? laughing

| Theo94 explică (pentru Dorotheea21):

Londra 4.680.520 de morti si e mai mare ca Parisul la populatie.
Beijing 6.197.260 de victime orasul avand o populatie de 21 de milioane fara zona metropolitana.

Am ales bomba tsar.

Sunt doar niste estimari, in realitate nu stim cate victime ar face.

| Nilsson a răspuns (pentru Theo94):

Cam macabru mod de a începe anul happy

La harta interactivă cu bombele nucleare am observat că cele mai multe victime sunt în Cairo (11, 8 mil.), urmat de New Delhi (10, 3 mil.), Shaghai (8, 1), Ciudad de Mexico (8, 3), Jakarta (7, 9).

Cred că contează mult geografia orașelor, densitatea populației și calitatea construcțiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto aplicatie.