| wdexwjmwd a întrebat:

In ce situatii atacul reprezinta cea mai buna aparare?

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Numai si numai cind viata iti este pusa in pericol si aici ma refer la un fel de atac full contact.Pe restul nu le consider atacuri ci doar simple protestari.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cand ai al 6-lea simt happy

| shadovv a răspuns:

In situatii favorabile pentru cazul descris.

| Wøodenpints a răspuns:

Când ai un ţigan în faţa ta şi o macetă în mână. Mă apăr prin atac înainte s-o facă el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatia cand ataci in grup. Cand te aperi in grup, e doar efect de turma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la munca si seful tipa la tine, ii dai un pumn in fata si l-ai rezolvat, iti cauti un serviciu mai banos.
Daca esti la scoala si profa tipa la tine, ii bagi cartea pe gat, data viitoare iti va explica totul cu calm.
Daca prietena ta zice ca s-a plictisit, o trantesti in pat.
Toate atacurile astea duc spre bine.
Depinde de circumstante; daca esti atacat fizic, e clar ca va trebui sa te aperi.
Cand esti atacat verbal de idioti, cel mai bine este sa ii lasi in pace. Stii vorba aia "Never argue with an idiot because he will drag you down to his level and beat you with experience".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de intelegere si pace nu ai auzit?
Daca tot tipa la tine inseamna ca ai facut ceva rau si ei sunt superiorii tai in plan educational si profesional si au tot dreptul iar tu nu ai dreptul sa actionezi fizic ca cu asa mentalitate si psihologie vei ajunge in curind la inchisoare.
Mai bine consulta un psiholog si incearca sa te controlezi

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intoarce-te in grota ta si acolo sa ramai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa te controloezi si scrie un raspuns complet si fara injuraturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind esti atacat

| Hyora a răspuns:

Cand te rapeste cineva big grin

| Morrigan a răspuns:

Cand pericolul este iminent thinking