| RAY a întrebat:

Ipoteza fiului sexy inca mai este activa la specia homo sapiens?

Cine nu are habar sa nu raspunda

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu chiar. Adica poate in randul mai unor persoane care considera asta si se iau dupa acest principiu. Desi se poate reduce totul la un singur copil si la faptul ca nu ar putea sa il ofere unul dintre parteneri. Dar trecand si peste asta, sunt persoane care... nu se uita dupa asta, tot ce conteaza ar fi partenerul si atat big grin

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Nu stii, e ipoteza cum ca femeile iti doresc sa faca sex cu unu frumos iar apoi sa stea cu un provider

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

*Si ca au cele mai multe sanse de reproducere cu succes!

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Corect,tu ce spui mai e valabil asta

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Cum am spus, in mare... cam da. Daca persoana de sex feminim se gandeste ca ar vrea copii neaparat cu partenerul. Daca nu... nu.

Dar in general, pana sa se ajunga acolo, nu asta conteaza la pertener.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

O intrebare motanel,consideri ca orice lucru fie bun, fie rau are vreun sens, scop pozitiv? de exemplu stai cu parinti tai, la un moment dat ei mor, iar asta te impinge sa iti iei viata in propile maini, e cv pozitiv?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Buna observatie. Cum am zis mereu... orice lucru care se intampla duce spre ceva. Asta inseamna karma (nu chestia cu bun si rau), inseamna actiune si efect. Presupun ca totul are un sens, fie el mare, fie mic. Altfel nu stiu ce se sunt atatea probleme in lume.
Chiar daca pica acum telefonul pe jos si ma intreb daca asta s-a intamplat cu un scop, poate fi special sa ma intreb asta si sa nu se schimbe absolut nimic in viata mea sau poate sa se strice. Din pacate nu stim care ar fi motivul, nu ramane decat sa inaintam asa. De asta trebuie pretuit orice moment si constientizat.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Desigur ca nu exista un sens, scop final, pur simplu trebuie sa te adaptezi, si da sa fii mereu constient, tu te critici?

| Mosotti a răspuns:

Cu cat e mai sexy si mai aratos cu atata are succes mai mult la femei adica atrage mai mult.
Oricum nu am inteles exact "ipoteza fiului sexy", ce ai vrut sa zici cu asta, dar banui ca te referi daca se pune accent pe a fi sexy.

| RAY explică (pentru Mosotti):

E ipoteza cum ca femeile iti doresc sa faca sex cu unu frumos iar apoi sa stea cu un provider

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, doar in caz ca ala frumos nu sta cu ea si nu gaseste in timp util asa ceva. Ca daca gaseste sta tot cu ala.
Si oricum un barbat destept nu sta cu una din asta ca se prinde ca nu-l place.