| DorelSudoru a întrebat:

Miam facut o lista de carti care as vrea sa le cumpar(nu-mi place sa citesc in format digital) ce ziceti merita?
-Procesul Lui Iisus Si Antichristul - Joseph Si Augustin Lemann
-Lumea De Dincolo - Gustav Meyrink
-Ocultismul - Colin Wilson
-De La Stiinta La Dumnezeu - Peter Russell
-Omul Negru A Venit - Jan Van Helsing
Ati citit vreo una daca da care mi-a recomandati?(o sa le iau cu timpul toate la 102lei de pe emag)

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

M-as bucura sa le citesti pe toate, poate o sa te convingi de existenta lui Dumnezeu.Eu iti recomand cu multa caldura cartea :,, De la Stiinta la Dumnezeu,, a unui ateu convins care studia matematica si fizica si asa a ajuns la concluzia ca exista Dumnezeu.Cred ca si cartea:,,Lumea de dincolo,,ar fi interesanta, nu cred ca am citit-o, dar mi-ar place sa o citesc.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Dacă ţie ţi se par interesante nu văd niciun motiv pentru care să nu le citeşti.
Dar ar trebui să le acorzi mult timp şi să fii capabilă să înţelegi ce spun ele. happy
Nu le-am citit.

| AlxMro a răspuns:

O sa fi rapus de geniu daca citesti alea...

| AG a răspuns:

Eu am citit din toata lista da Ocultismul. E interesanta...dar...tre sa fii ateu sa le poti citi, nu doar "ateu" ci chiar ateu.

| Swifthammer a răspuns:

Nu toate cartile sunt bune, unele te pot duce in ratacire. Eu iti recomand sa citesti mai intai Biblia, apoi poti citi orice alta carte, insa ai grija sa compari ideile din acele carti cu Cuvantul din Biblie, altfel poti abera cand abordeti subiecte specifice. Eu asa fac... Dumnezeu sa te lumineze!

| ioana1704 a răspuns:

Da trebuie sa citesti cat mai mult. Ca sa combati ceva trebuie sa cunosti! Iti recomand si emisiunea Codul lui Oreste care s-ar putea sa te mai orienteze. Vei fi uimit de cat a citit Oreste si ce cultura are! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai uitat sa cetesti despre wicca si versetele satanice.sa fii pe placul stapanului tau, si sa fii deplin.deocamdata nu esti nimic.

| SPINOZA a răspuns:

Dupa ce citesti o carte de ortografie si gramatica iti continui cumparaturile. Bine?