| sabin89 a întrebat:

Noi facem parte din univers; dar universul din ce face parte?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Intrebare fara raspuns!
Toata aceasta planeta asteapta acest raspuns si nu cred ca va veni prea curand.

| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns (pentru MskDesign):

Foarte bine zis asta vruiam sa zic si eu.winking

18 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cica,dintr- o infinitate de universuri care alcatuiesc impreuna un asa- numit "Multivers"(http://ro.wikipedia.org/wiki/Multivers)

| sabin89 explică (pentru alessia5158):

Mda, bine ai zis "Cica".

| sabin89 explică:

Multumesc de raspunsuri. Acum am inteles si eu cam cum e... happy

| SkyPilot a răspuns (pentru sabin89):

Oare? Cred ca nimeni nu a inteles cu adevarat. Si nu glumesc.

| darrio2007 a răspuns:

Din infinit.

| T0T a răspuns:

Din nimic. Universul cuprinde deja tot ce există.

| SkyPilot a răspuns:

Dintr-un univers al universurilor happy
Lasand gluma deoparte, cuvantul "univers" este conceput sa cuprinda tot ceea ce putem gandi, reprezinta toata materia si tot spatiul care exista. Deci universul este continut doar in el insusi.

| sabin89 explică (pentru SkyPilot):

Pare cam ciudat sa spunem ca face parte din (sau este continut in) el insusi. Posibil insa sa fie asa.

| sublime89 a răspuns:

Cat n-am da sa stim asta?

| sabin89 explică (pentru sublime89):

Cred ca iti dai seama ca nu am pus intrebarea cu speranta sa aflu un raspuns sigur. Mai mult ca un prilej de reflectie asupra limitelor pe care le avem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

"Cred ca iti dai seama ca nu am pus intrebarea cu speranta sa aflu un raspuns sigur" cum sa nu gasesti raspuns sigur? intreaba asta la religie.in primele 10 minute o sa ai cel putin 5 raspunsuri. asa ei le stiu pe toate

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A, nu, stiti voi mai bine cu teoria Big Bangului.
Dintr-un praf magic s-au inmultit particulule de praf, s-au inmultit si mai mult si au inceput sa scoata fum. Inmultindu-se in fum, s-a creat focul---> asa a aparut soarele.
Particulele din partea friguroasa au creat planetele, iar particulele intre soare si planete au devenit stelute ^_^.
Luna a aparut in urma ciocnirii a unor stele cu o planeta indepartata de soare, iar gaurile negre reprezinta tornada de particule care sunt in continuu extindere.
Ce mistoo :O

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ce mistoo :O" ai dreptate, scuzele mele. mai bine sa cred in "ceva" care nu are inceput si sfarsit, a aparut prin magie. it make perfect sense

| sublime89 a răspuns (pentru sabin89):

Da, de limite sigur nu ducem lipsa.

| TiberiuFasole a răspuns:

Din infinit, din tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din noi! Ce spun eu este adevarat daca intelegi ce suntem NOI.

| Mykymu a răspuns:

E posibil sa fie mai multe universuri paralele dar nu se stie chiar sigur, deci totul face parte din Univers.