| SiEuILoveKazimir a întrebat:

Nu este o intrebare, cu atat mai putin ceva amuzant. Mi-am facut cont atat aici, cat si pe alte site-uri pentru a-mi posta intentia si anume:aceea de a ma sinucide.Nu am cui sa-i spun in rest, nu am pe nimeni si oricum, n-ar interesa pe cineva in mod deosebit.Cu atat mai putin pe voi, niste necunoscuti.Nu este un strigat de ajutor, nu este o gluma proasta, sunt gandurile mele, iar ceea ce m-a determinat sa postez este faptul ca ma adresez unor persoane necunoscute care, desi este posibil sa ma judece, vor citi postarea mea si vor afla ca in momentul acesta, cineva, undeva s-a stins din viata...

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Inca o intrebare la care unii pot sa simuleze faptul ca le pasa.

64 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Draga mea. Dumnezeu te iubeste.El te-a creat dupa chipul si asemanarea Lui.El a dat pe Isus sa moara pentru tine ca sa fii rascumparata din blestem si pacat.A platit un pret cu sange sfant De ce sa-ti dai sufletul celui rau? Cheama-l pe Domnul Isus in viata ta.El doreste mantuirea ta.El ti-a pregatit un loc in cer, ca acolo unde este El sa fii si tu.Aceste ganduri vin de la satan care este tatal minciunii.El iti spune ca nu ai valoare,ca nu esti iubita,ca traiesti fara nici un scop. Dumnezeu iti spune ca ai mare pret in ochii Lui,ca esti iubita, ca iti poarta de grija, trebuie doar sa il chemi in ajutor.Sa stii ca moartea nu este o rezolvare. Abia acolo incepe vesnicia.De ce sa traiesti o vesnicie in iad sa chinui departe de raiul lui Dumnezeu unde este pace fericire si bucurie in Duhul Sfant? Vino la Isus nu mai astepta.Cheama-L sa intre in inima ta si vei primi pacea Sa care intrece orice pricepere.Vei avea un scop in viata, un viitor si o nadejde. Dumnezeu sa-ti ajute.

| Vizitiul a răspuns:

Daca vin la tine si-ti dau doua palme dupa cap, pariu c-o iei la goana? De ce? Pentru ca ti-e frica...iar acum imi spui ca te sinucizi. Mah, mie mi-ar placea sa te cred, o sa fie un dement in minus, dar nu ai curajul ala, ma intelegi? Unul care -i decis sa se sinucida nu mai face anunturi, ci trece la fapte. Tu nu cauti decat sa primesti atentie, sa ne faci sa ne miram, sa te imploram pentru a nu trece la fapte. Nu cred ca te omori, nu cred, nu esti capabil, esti un fricos. Ce zici de asta?

April
| April a răspuns:

Daca-l iubesti pe Kazimir,n-ai s-o faci; numai cei care nu iubesc si nu sunt iubiti de nimeni sau cred asta,pot sa o faca. Kazimir si mama care ti-a dat viata sunt suficiente motive sa te razgandesti; si chiar noi, cei care-ti citim mesajul sperand ca astazi, 21 februarie 2011 esti inca in viata si ne citesti postarile. Poti sa nu ma crezi,insa chiar imi pare rau pentru orice suflet care pleaca inainte de vreme:raman atatea vise netraite! Priveste pe geam:iarna e pe sfarsite, soarele va straluci maine pe cer vestind o noua primavara iar tu nu vrei sa mai fii aici spre a o vedea; nu-i acesta cel mai mare regret pe care sufletul tau il poate trai? Ramai aici:nimeni nu stie ce-ti poate aduce ziua de maine, dar macar poti spera.Nu te judec; dar nici nu-mi vine sa te cred; pentru ca nu ratiunea iti dicteaza un asemenea gest ci irationalul stapan pe gandurile tale o clipa; daca vei reusi sa o treci, vei fi cel mai puternic om caci vei fi invins Raul nu de dinafara, ci de dinlauntru; care-i si cel mai greu de invins.Socrate ii spunea Daimon; noi la fel, dar ii dam sensuri crestine.Numai bine.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Încerc să-mi dau seama ce rost mai are să mai răspundem dacă tu eşti deja decedat/ă,dar presupun că acum te prăpădeşti de râs aşteptând cu nerăbdare răspunsurile în care te implorăm să nu faci asta.
Crezi că dacă cineva,într-adevăr ar face acest lucru ar impresiona pe cineva?
Doar nu îţi imaginezi că nu mai putem dormi la noapte pentru că ai postat întrebarea asta! Fiecare îşi vede de viaţa şi problemele lui, şi dacă-şi aduce aminte, accidental de întrebarea ta, nu-şi spune decât,, ce minte trebuie să ai ca să crezi că sinuciderea este o rezolvare a problemelor tale!".

P.S: Nu era nevoie să pui întrebarea asta, aflam oricum de la ştiri că cineva, undeva, cândva, ceva s-a stins din viaţă (cu puncte de suspensie ).

O seară "fierbinte"!

| Angel0 a răspuns:

Nu rezolvi nimic amice.Problemele nerezolvate aici, nerezolvate vor fi si in alta parte.O sa te intorci sa-ti termini temele.

| Maximus a răspuns:

Vrei sa te sinucizi? Daca da ai fi facut-o fara sa faci pubic acest anunt. Ma vad obligat sa-i dau dreptate lui Drojdier desi nu-mi place. Exact cum si tu ai spus, nu intereseaza pe nimeni in mod deosebit dintre cei necunoscuti. Ce-i ce-ti spun sa nu te sinucizi sunt niste farsori, care chiar daca ai face-o tot nu le-ar pasa, in urmatoarele 5, 10 minute de la sinuciderea ta ar uita, complet de tine si isprava ta. Crezi ca daca te sinucizi iti rezolvi problemele? Afla ca NU. Infrunta-le cu demnitate, arata lumii cine esti, prin vointa, forte proprii, demnitate, ratiune si nu prin lasitate. Faptul ca ai postat aici acest anunt, si nu ai facut pana acum aceasta idiotenie arata faptul ca esti un las, ca preferi sa te lasi infrant de fiecare problema a vietii oricat de insignificanta este. Esti orgolios, mandru, te crezi omul perfect, intr-o lume insalubra, crezi ca prin sinuciderea ta vei scapa?! Scuza-ma esti un mare idiot. Lupta cu viata, cu problemele, rezolvale, nu-ti mai plange de mila, nu esti singurul care are probleme, sunt altii care poate au probleme mult mai grave decat "pierderea unei prietenii" sau ce ai tu, si care nici in ruptul capului nu se gandesc sa-si ia viata. Aceia sunt oameni cu coloana vertebrala care lupta cu problemele lor, care chiar daca acum plang, si se cred sleiti de puteti, avand impresia ca sunt singuri in aceasta lume lugubra nu se gandesc la asa ceva, iar mai tarziu vor rade cu lacrimi, vor fi mandri ca au trecut cu demnitate peste problemele lor. Tu vrei sa te sinucizi? Bun eu nu-ti voi spune sa n-o faci, din contra, chiar te rog sa o faci, astfel imi vei intari si mai mult argumentul ca esti un las. Viata nu este usoara pentru nici un om fie el, bogat, sarac, sanatos, bolnav, fiecare avem problemele noastre. Daca toti de fiecare data cand avem o problema am recurge la un astfel de gest, unde am ajunge? Ce am rezolva? Iti spun eu, NIMIC. Deci prin urmare sinucide-te, si cand o faci... chinuete, simte-te vinovat pentru problemele tale si astfel vei pierde TOT si nu vei mai avea probleme. Vei scapa de tot si de toate. Nu am postat raspunsul ca sa te critic, nici nu vreau, nici nu pot, nu vreau decat sa-ti deschid ochii, sa te fac sa intelegi ca sinuciderea nu este o cale de a-ti rezolva problemele. Problemele se rezolva in viata. Si totusi, daca nu vrei sa intelegi, iti spun ADIO dar ramai cu bine!

| mgtow a răspuns:

Spune ce te framanta de vrei sa te sinucizi? Mai mult vei suferi in infern. Ramai in viata omule.

| costis a răspuns:

Ai probleme grave de sanatate? Sau crezi ca nu mai poti aduce bucurie nimanui?

Răspuns utilizator avertizat
| Măcrin a răspuns:

Uita-te la avatarul meu si fă-o aşa... du-te undeva intr-o padure si ia-ti ceva de baut pentru curaj...e o metoda rapida

chiar daca treci peste greutatile de acum, vei da peste altele, si dupa iar altele... viata e un chin continuu.
si de ce sa te mai târăşti prin viata daca oricum mori? adica o prelungesti degeaba.

| Robert a răspuns:

In afara de faptul ca este ...ma abtin...Totusi si acest site este partinitor la asa ceva.Dar cred ca specialistii siteului l-au localizat cu ajutorul ip-ului si au mers la politie cu doleantele/premeditarea respectivului.Asta este un ex dar sunt multe http://www.mediafax.ro/......et-3532183

| Zuzzy05 a răspuns:

Din cate se vede nu te-ai stins din viataraised eyebrows
Intrebarea e pusa pe 20 februarie si tu te-ai logat si astazi, in 24 asa ca...sa stii ca ai atras atentia deci stai calmowinking.

| DanDannn a răspuns:

Mda faci ce crezi.mai bine nu.

| semida a răspuns:

Hey! gandeste te mai bine,pentru ca vei scapa de un infern si vei da de altul mult mai amarnic, pentru ca exista iad cu siguranta! Intreaba L pe Dumnezeu ce parere are in legatura cu asta! Sigur te asculta,pentru ca El te a creat,esti o fiinta pe care te iubeste enorm...El nu vrea sa mori ca sa mergi acolo unde este Diavolul si slujitorii lui,Dumnezeu vrea sa ajungi la EL, in cer, roaga te Lui, si sigur El ITI POATE DA O VIATA NOUA, DOAR CERE I AJUTORUL!

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Deci...ciudat si nu prea.si eu am vrut sa ma sinucid si nu stiu ce ma oprit, deci ideea este ca:oricat de multe probleme ai avea trebuie sa privesti inainte, caci va veni si soarele in viata tha.asa si daca nu ai cui sa-i spui gandurile tale, nu-ti fa griji, vei cunoaste oameni noi cu care vei putea vorbi.si in plus daca termini cu viata acum nu vei aveacum sa te bucuri de ce va urma, de clipele frumoase. Dumnezeu te va ajuta si pe tine, cum face cu toti.si gandeste si tu pozitivwinkingsi nu stiu, daca vrei sa vb trimite-mi un mesaj si te rog sa nu te mai gandesti la asta ca iti faci mai mult rausad

| SaraAldi a răspuns:

Nu are rost sa vorbim despre cei care se adreseaza spunand ca vor sa se sinucida, poate au prea mare nevoie de ajutor sau poate e doar o alegere tampita din curiozitate.Aici nu cred ca e un loc in care sa adresezi asemenea vorbe, sa zicem doar ca nu au minte.viata e mai frumoasa dupa ce treci prin greutati,iar daca Dumnezeu v-a lasat pe pamant are El grija de voi, totul tine de psihic, sa fi puternic si optimist.Restul bucurati-va de viata!

| EvangelineDS a răspuns:

Hai ma nu va mai sinucideti ca nu mai avem loc la ciimitiru TPU
http://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/
:)):)):)):))

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Spune-mi te rog ca glumesti :-|

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Cei care nu fac fata piedicilor vietii nu pot fi numiti decat niste lasi!
Iti spun ca nu esti singura care are probleme, toti avem probleme, nu esti singura.Si nu iti face griji, Toate problemele se rezolva la un moment dat.Nu cred ca ai o problema atat de mare incat sa iti iei viata,sau macar cere ajutorul cuiva,vorbeste cu cineva si vei vedea ca se va rezolva. Poate ai o zi sau o perioada mai proasta dar va trece, intr-o zi o sa iti amintesti de asta si o sa razi. Daca nu faci tampenia asta bineinteles.oh go on.

Sper sa te gandesti bine si sa mai ramai printre noi.
Pa, Pa

| Mirruna a răspuns:

Oke. Drum bun si Dumnezeu sa te ierte ca noi nu te iertam!

Bine, bine. Radem glumim. Da` oare chiar s-a intamplat asta? Sau e vreo gluma la fel de proasta ca si chestia asta? Sa ma lumineze si pe mine cineva...

| RockaruL a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...dar cred ca e o gluma proasta... daca te sinucizi de ce le spui unor straini? nici unul din noi nu a stiut pana acum ca existi! Oricum ar fi ce mai mare tampenie sa faci asta!

| Bybanu a răspuns:

Asta este cea mai pare prostie facuta de om vreodata. punct

| Yzzza a răspuns:

Poate e o gluma proasta, poate chiar vorbesti serios.dar recomand tuturor sa se duca la psiholog in caz ca ii apare o astfel de tendinta in minte.nu e de glumit cu asa ceva.pe bune.chiar daca unii spun ca viata nu mai are niciun rost si e rea si urata nu trebuie uitat ca Dumnezeu ne-a dat viata si el ne-o va lua.si oricum viata e un dar de care trebuie sa ne bucuram si sa ne bucuram de fiecare secunda...Ganditi-va ca unii sunt si-ar dori atatde mult sa traiasca dar nu pot face nimic ori ca au vreo boala grava, ori ca sunt legati de scaun cu rotile pe tot restul vietii sau poate chiar sunt ucisi de cineva, sau au murit intr-un accident; si atunci altii care sunt sanatosi tun si au toata viata inainte.se sinucid.e foarte tristsadsadsad.

| Sara_9740 a răspuns:

Ce tot spui?! Nu fi ridicola de ce sa te sinucizi?! Te inteleg ai niste probleme dar nu trebuie sa te gandesti la asa ceva! Crede-ma si eu am probleme si mi se pare viata urata in fine nu trebuie sa ma plang de problemele mele trebuie sa te ajut pe tine! Nu mai spune prostii de ce sa faci asta viata e frumoasa.intr-un anumit fel sad poate nu e chiar asa frumoasa sad eu sunt clasa a VIII-a si am 13 ani pe 16 martie fac 14 si tot consider viata urata sad adica nu cred ca exista fericire si chiar nu exista daca zambesti azi plangi maine si tot degeaba! Dar nu trebuie sa te gandesti la moarte eu plang in fiecare zi si simt ca numai am de ce sa traiesc.chiar acum doua zile m-am taiat pe maini si ce am folosit nimic problemele sunt tot aceleasi doar ca asa m-am simtit eu mai bine dar nu m-am gandit niciodata la moartea si nici tu sa nu faci asta crede-ma intr-o zi o sa fie bine si la tine numai fi suparata! Ai incredere in Dumnezeu viata ta e un dar divin tu valorezi mult nu trebuie sa mori! Vei muri cand va vrea Dumnezeu nu cand vrei tu! Nu te mai gandi la asa ceva nu e bine ce faci sad

| Sara_9740 a răspuns:

Apropo esti fata sau baiat?! big grin

| alexaioana18 a răspuns:

Eu spun ca este o pierdere de timp,si ca vei fi pedepstit/a grav pentru asta! Dumnezeu ti-a dat viata, tot El ti-o ia! Crede-ma! Mai bine nu faci aceasta greseala GRAVA, care sa stii ca o sa te coste!

| alexaioana18 a răspuns:

Eu cred ca asta o sa fie cel mai mare pacat al tau! Nu uita,scrie si in Biblie: Dumnezeu ti-a dat viata, Dumnezeu ti-o ia! Oricum, Bafta!

| lovegirl15 a răspuns:

Cati idioti pot exista in aceasta lume.Bai dobitocule(va rog frumos sa-mi scuzati limbajul,insa nu am alte cuvinte pentru o asemenea persoana),tu esti prost sau te faci? Acum nu stiu daca toata chestia asta cu,,sinucisu'' e adevarata sau nu, dar un singur lucru iti spun:,, In viata asta nu merita sa-ti iei viata pentru nimeni si nimic in lume.Sunt oamenii vai de capu lor,fara adapost sau bani, si totusi infrunta toate acestea cu frunte sus, lucru ce e de admirat.In schimb tu,la o micuta problema, gata, ai simtit ca nu mai poti si vrei sa mori.Nu asa se rezolva problemele bai nene.
Parerea mea e ca ai postat toata chestia asta ca sa te dai smecher sau ca sa ne dai noua subiect de comentat,pentru ca dca asa de multe probleme ai fi avut,te-ai fi sinucis deja,si nu nu ai fi anuntat inainte niste necunoscuti. Spui ca nu te intereseaza de noi,si sincer nici pe noi de tine(acum nu stiu care e parerea celorlalti, dar sincer pe mine ma doare undeva de viata ta).Din partea mea faci ce vrei, insa nu merita sa mori dintr-o palma pe care ti-o da soarta.Viata nu va fi niciodata roz,dar asta nu inseamna ca la prima greutate, trebuie sa-ti iei viata, astfel demostrand ca esti un om cu un caracter slab.