| Inferno a întrebat:

Nu este tema ci o intrebare ce se vrea a va testa perspicacitatea.
Avem un vapor ce pluteste pe mare, 5 metri din totalul de 10 sun cufundati in apa, in acest fel avem 5 metri suba apa si cinci deasupra apei.
Daca nivelul apei scade cu doi metri, dupa care creste cu patru metri, pana la cati metri va ajunge nivelul apei?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nivelul apei raportat la vapor va rămâne acelaşi care era iniţial, căci vaporul pluteşte, nu e fixat cu ceva de fundul mării.hee hee

8 răspunsuri:
| AchimAlin a răspuns:

12m.

| Inferno explică (pentru AchimAlin):

Esti sigur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotabilitate VS nivel de apa si cote de debit.Greu aici...hai zi-mi rezolvarea ca-s prost! laughing
Pai cred ca a crescut nivelul apei cand s-a scufundat Titanicul.Eu niciodata nu trec Dunarea dupa ce ploua.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

De fapt ramane acelasi, da sunt beat laughing

| Duucu a răspuns:

Rămăne același, sau poate sunt eu beat.

| OmuCuBasca a răspuns:

Grow up!

| Teardrop a răspuns:

Wtf, da ce nivel a avut apa la început? Cum să-ţi răspunde altfel?laughing

Raportat la vapor, va avea acelaşi nivel, desigur. Adică, tot 5 metri. Cred că la asta te referilaughing

| Buresbista123 a răspuns:

Unknown