| YourDailyApple a întrebat:

" O dogma va prospera pe solul in care adevarul nu a putut prinde radacini. " - Lemuel K. Washburn
Cum comentati?

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

AnimalX are dreptate citand-ul pe Osho, la inceput a fost "harciog" si era adevarat, apoi a fost "bou" pe urma "cal" si iar "harciog" ca de aia ma intreb si eu, unde i-o fi radacinile? Unde-ti sunt radacinile bai animaluleX, unde?

| ania a răspuns:

Adevarul e o persoana, Iisus Hristos, perspectiva adevarata asupra existentei este aceea a creatorului ei. Unde nu e primita revelatia perspectivei Lui, prospera distorsionarile, orbirea si confuzia aduse de cel ce cauta in permanenta aliati in rebeliunea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Totul este un mare mister. Orice efort de a-i gasi o explicatie este gresit-trebuie doar sa-l iubesti, sa traiesti cu el, sa dansezi cu el"Osho.In evolutia noastra au fost atitea adevaruri astfel incit adevarul de ieri devenea minciuna pe linga adevarul de azi. Unde erau radacinile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia uite cata dreptate are harciogul.da nu mereu a crezut asa.adevarul este numai unul maruleapple,si solul este inima omului. daca este dospita cu dragoste si cinste,va prinde adevarul radacini, dar daca inima este piatra, nu va rasari nici un adevar in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lemuel bea cam mult, si gandeste prost. Mie, inca nu mi-a dat nimeni definitia adevarului. Ce sa inteleg din vorbele lui? Este vorba despre adevarul lui, sau al meu, sau al altuia?