| Inferno a întrebat:

"Cei mai mulţi oameni ar ucide adevărul dacă adevărul le-ar ucide religia." Washburn
Pareri?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu trec orice lucru prin filtrul Evangheliei si daca este in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu, este Adevarul!

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt de acord cu citatul.

| danay72 a răspuns:

Asa e pentru ca in spatele religilor false se afla magariile pe care le fac.De fapt si Biblia vorbeste ca in cele din urma toate lucrurile rele pe care le fac vor fi descoperite si nu o sa mai aiba ce sa faca. Apocalipsa18:1-3,7,8

| Mădă0611 a răspuns:

Bineinteles. La ce le foloseste adevarul daca acceptandu-l ar ramane fara credinta, fara scop, fara ajutor?

| PedoBarbie a răspuns:

Foarte bună maxima.
Pe curând!

| DyNo a răspuns:

Mda, cam multi oameni ar face asa ceva, ar ucide adevarul, daca ar putea, si daca ar fi in contradictie cu ceea ce ei cred.

Răspuns utilizator avertizat
| minus273virgula15gradeCelsius a răspuns:

Total de acord. Pentru ca cei mai multi oameni sunt de fapt oi, atunci cand vine vorba despre religie. Acest tip de om nu-si pune intrebari, prefera sa primeasca raspunsurile doar in urma aprinderii unei simple lumanari.