| DorelSudoru a întrebat:

Oameni cu sentimente sau fara?
Argumentati

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fără sentimente nu mai sunt oameni, ci roboți.
Sau cel mult sociopați.

| harciog a răspuns:

Situatii si situatii.Prefer oamenii cu sentimente dar capabili sa le uite instant daca situatia o cere.

| Luori a răspuns:

Sentimentele ne caracterizeaza. Suntem oameni datorita lor.
Bineinteles ca aleg ceea ce implica sentimentele. E un ingredient necesar. Complica lucrurile si pastreaza lumea asa cum este acum. Este mult mai interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista oameni fara sentimente.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba sigur că există, persoanele antisociale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Nu cred. Trebuie sa aiba si ele sentimentele lor.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Google it.
Persoanele antisociale nu sunt capabile de sentimente. Sigur ai auzit de câţiva criminali în serie celebri, majoritatea sunt psihopaţi sau sociopaţi, lipsiţi de sentimente şi conştiinţă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Tot nu cred :p. Tot sentimentele ii imping sa faca lucrurile alea.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu înţeleg ce-i aşa de necrezut, dar te asigur că există şi persoanele astea.
În orice caz, eu am adus vorba de criminali în serie pentru că eram sigură că ai auzit de câţiva, dar asta nu înseamnă că e toate persoanele antisociale ucid în stânga şi-n dreapta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Eu nu am zis ca nu exista doar ca eu sunt de parere ca au si ele sentimente, chiar si criminalii aia in serie.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poţi afirma 'X e sociopat dar are sentimente', e ca şi cum ai spune 'X e orb dar vede'. Din moment ce consider că toţi oamenii au sentimente, nu poţi afirma existenţa persoanelor antisociale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Sentimentele sunt ciudate tare cateodata.

| DorelSudoru explică (pentru anonim_4396):

Exista,ei si le-au pierrdut cel mai des intr-o prima perioada a vietii lor

| SimplUdThot a răspuns:

Pai. Depinde poti sa simti si sa nu arati! happy

Eu nu o prea arat si uneori e mai bine asa!happy Si e mai bine cateodata sa fi doar pentru tine sa iti exprimi atitudinea ta fata de realitate. Nu lasa persoanele care nu merita sa vada ce simti happy