| almtopzx a întrebat:

Ok, sa ma prezint ma numesc George Iulian si am 15 ani, ma simt prost ca ajung sa pun intrebari pe un site, dar ma rog nevoia...

Sa trec la subiect

Am ceva probleme cu ficatul si de ceva timp ma culc devreme si dorm cam 14 ore si tot nu imi revin. Cand ma culc incep sa visez tot felul de vise stupide gen ca salvez o fata de la inec sau imi vad parintii morti sau ca sunt la bunicii mei la tara sau cel mai urat ca sunt alergat de un caine foarte mare.Ma gandesc ca aceste vise dea dreptul stupide oare ma consuma foarte mult noaptea pe plan emotional si d-aia nu pot sa imi revin? A doua intrebare ar fi de ce cand ma culc inainte sa adorm fara sa ma gandesc la ceva anume dintr-o data ma gandesc ca s-ar putea intampla ceva rau cu parintii mei deci parca imi zice cineva gandeste-te la asta, si acest lucru ma chinuie mai in fiecare noapte parca mai am pe cineva in mine.Va rog multa seriozitate.Multumesc!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că problema ta este stresul.
Apelează la ajutorul unui psiholog, care te va ajuta să-ți pui gândurile în ordine.

Răspuns utilizator avertizat
| Shammal a răspuns:

Iti amplifici frica ( ca ar putea patii ceva rau parintii tai) in asa fel incat sa poti sa o confrunti si sa o depasesti, sa o eliberezi; visele poti sa-ti ofere anumete indici despre cum sa rezelvi dilemele pe care le ai ( acum ceva ani a murit o vecina de sub mine si aveam un cosmar cand treceam pe langa usa ei iesea si punea mana pe mine, ma trezeam transpirat, acum cateva luni am visat ca treceam pe langa ea si arata destul de macabru insa m-am dus la ea si am pus mana pe ea si era ea oarecum speriata)

| Woodenpints91 a răspuns:

Am eu antidotul: O porţie de cartofi prăjiţi cu nişte friptură, 2-3 beri şi o ţigară. Eu asta fac când mă doare ficatul, şi l-am învăţat să-şi ţină gura.

| ioanaisfetcu a răspuns:

Se spune ca visele reprezinta o parte din framantarile reale din timpul zilei. Oare nu ai unele probleme, framantari emotionale, specifice varstei? E greu de dat un raspuns pertinent cand informatiile sunt putine. Probabil ca un psiholog te-ar ajuta mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| akka4 a răspuns:

George ce sa spun... incearca sa lasi si tu grijile deoparte; si vorbeste cu parintii sau cu unul din parinti cu care crezi tu ca ai o relatie mai stransa. mai ales ca tu esti la o varsta la care nu prea ar trebui sa iti faci atatea probleme...

| Marius1092 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un psiholog. Stiu, la noi oarecum, suna ciudat. nu multa lume face asta. Dar crede-ma. e mai in masura decat oricare dintre noi sa-ti dea un sfat. Chiar sa te ajute!