| anonim_4396 a întrebat:

Preferi sa fii cel mai prost dintre inteligenti sau cel mai inteligent dintre prosti? De ce?

21 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Prostia si inteligenta se amesteca precum apa si uleiu'. Nu le amesteca!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Prefer să nu mă situez în nici o grupă.Să fiu aşa cum sunt, şi să nu fiu comparat cu nimeni.

| relian a răspuns:

Ar fi trebuie sa spui cel mai slab dintre cei destepti sau cel mai bun dintre prosti.Asa ai mai fi venit de acasa zic eu.Eu cred ca fiecare se situiaza pe undeva si daca intri la prima categorie nu prea o sa-ti placa motiv pentru care vei cauta sa te muti la cea dea doua chiar daca esti diferit.Cel putin o sati salte inima cind vezi ca sint altii si mai si decit tine.

| sublime89 a răspuns:

Cam tot acolo ai fi.

| Exilee a răspuns:

Intrebarea ta contine variante de sofisme si mai mult termenii sunt relativi, antitetici cum vrei sa le spui. Admitand ca ca detii si un gram' de cunostinte esti inteligent, iar inteligenta este absenta prostiei. Deci, este invalida afirmatia " prost dintre inteligenti" deoarece este lipsita de sens. Analog, si sintagma " inteligent dintre prosti" este nevalida, plina de sofisme, lipsita de logica si evident formata tot din 2 termeni relativi.

| ErrorFound a răspuns:

The lamest of the Best.

| suffarstar a răspuns:

Prefer sa fiu eu, neraportandu-ma la oameni avand inteligenta\cunostinta necesara unei vieti fericite.

| ascovit a răspuns:

Si iar ajungem la renumita vorba "fiecare e mai bun prin comparatie..." trist.

| Seducatorul a răspuns:

Varianta a 3-a!
Sa fiu cel mai idiot dintre toti!laughing

| dracu14 a răspuns:

Sa fiu cel mai prost dintr-un grup de inteligenti, pentru ca de la cei mai inteligenti ca mine as avea ce invata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varianta A. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa cum zice tipul asta. Motivatia o ai tot in clip.
http://www.youtube.com/watch?v=z9pD_UK6vGU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai prost dintre inteligenti si nu stiu de ce. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| BlackChocolate1 a răspuns:

Pai eu prefer "cel mai prost dintre inteligenti"deoarece esti totusi un inteligent, iar "cel mai inteligent dintre prosti" este tot un prost, nu? Cel putin eu asa vad lucrurile.Acum depinde si de situatii,cateodata preferi sa fi cel mai inteligent dintre prosti, chiar daca esti un prost, tu fiind seful prostilor, tu avand ceva special, ce restul prostilor nu au...Cred ca ai inteles ce cred eu. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Essencest11 a răspuns:

Vreau sa fiu eu insumi sa nu fiu comparata cu nimeni.

| manumyman a răspuns:

Nu ai cum sa fi inteligent daca stai printre prosti!

| pizzahut a răspuns:

Cel mai prost dintre inteligenti. Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca sunt mai inteligenta decat unul care nu stie de pe ce planeta este.