| Azazel_2358 a întrebat:

Presupunand ca exista...care e diferenta intre noua ordine mondiala si religia(biserica ca organizatie)?

3 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Pai o diferenta ar fi ca biserica e "la vedere", poate intra oricine, nu e nimic ascuns, conspirativ.

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Salut,noua ordine mondiala(NWO) presupune unificarea tuturor statelor lumii sub comanda unui grup de oameni care sunt membrii illuminati. daca s-ar intampla asa,am fi un singur stat gigantic,obiceiurile, traditiile, religiile si sarbatorile fiecarui popor ar disparea si fiecare natiune siar pierde ce ar avea mai frumos si toti oamenii ar fi prizonierii noului regim politic si ar trebui sa respecte niste ordine stricte.nu vom mai avea nici un pic de libertate, totul va fi supravegheat si de aici lumea se va duce de rapa.biserica probabil ar deveni un fel de organizatie separata si secreta fiindca illuminati se spune ca venereaza diavolul si nu admit existenta lui dumnezeu si probabil siar pierde foarte multi din membri si nu va mai fii ajutata financiar de nimeni, deci va supravietui foarte greu.probabil ca bisericile actuale vor fi transformate in lacase de cult ale satanei sau in alte cladiri deci,,biserica",cum o numim noi in ziua de astazi va ramane numai o organizatie cu un nr. de membri restransi sau nu va mai exista deloc. uitete si pe youtube,cauta illuminati si este un user,farkhan parca,oricum numele lui incepe cu litera,, f" si el are fff multe documentare facute de el si echipa lui pe care nu le vezi la TV, sunt ff amanuntite si iti explica tot ce vrei sa stii.aceasta organizatie exista de aprox. 200 de ani si isi intinde ramurile peste tot si isi intinde ramurile in toate domeniile, in special in muzica si politica.de asemenea poti cauta pe wikipedia noua ordine mondiala si ai sa vezi acolo. sper ca te-am ajutat, salut!

| NIGhTmArE187 a răspuns:

,,intinde ramurile peste tot si isi intinde ramurile " scuze,am scris repede,greseala mea, am vrut sa zic,, isi intinde ramurile peste tot si in toate domeniile" laughing