| Zvunca_Gabriella_1997 a întrebat:

Prima si prima data vreau sa zic ca nu am stiut la ce categorie sa pun întrebarea mea.
In fine, vreau sa zic ca am avut 2 vise foarte ciudate si vreau un răspuns o explicație.
In primul vis stiu ca eram cu un baiat pe care il plăceam si inca il plac stiu ca eram intr-un parc ( ma duc in fiecare zii in acel parc) si el încerca sa-si ceara scuze dupa sa dat la mine, si stiu ca ne-am sărutat si. Dupa l-am împins spunându-i sa ma lase in pace ca nu il mai plac si atuncea m-am trezit ( cu aces baiat am avut o relatie inainte si cu o zi inainte sa visez asta mia scris spundu-mi ca ii scuze si chesti.
Al doilea vis este mai ciudat
Nu de mult m-am mutat intr-o noua casa si am un vecin nu l-am vazut niciodata stiu ca noapte tarziu cânta da muzica la maxim si chesti din astea dar niciodata nu l-am vazut
Asa in vis stiu ca eram gata sa ies afara cu niste prieteni si am iesit pe usa si am văzut-o pe soția lui (spun lui pentru ca părinți l-au vazut si este un el) langa o masina tipandla el
El era cu spatele si nu i-am vazut fata dupa ce m-au vazut au început sa tipe la mine, simteam ca eram blocată adica eu vorbeam cu Edgar ei nu ma auziau ma simteam ca si cum eram intre doua lumi. Nu-mi amintesc chipul lui dar astazi pe la 2-3 dupa-masa mâncam si ma uitam la televizor. Geamul era fix in fata mea si vedeam cine trece. Am vazut un barbat asa de 30-40ani ma vazut mâncând si sa oprit si sa uitat la mine (cand l-am vazut in cap mia venit chipul soției 'lui' cand se certau)
M-am oprit din mancat si m-am uitat si eu la el dupa sa dus si usa era deschisă (USA de la camera) si puteam sa vad prin cealaltă daca trece sau se duce nu stiu cum sa zic.
Am astept sa vad in ce parte o ia si am vazut nu mai e acolo m-am ridicat de pe scaun si m-am dus putin catre geam sa vad unde e. Si cand m-am ridicat si m-am uitat el era fix la poarta cum ar veni se uita la casa si cand ma vazut mia dat o privire din aia de nebun. M-am speriat asa ca m-am pus inapoi la masa si dupa 1min am vazut ca pleaca.
Mia fost frica sa mai ma uit.
Deci da. Ceva sfaturi legate despre visele mele?

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

In primul rand, sa o iau ca TacaPaca visele sunt mesaje inconstiente trimise constientului. Faptul ca prietenul tau ti-a cerut scuze in vis inseamna ca tu esti constienta ca el sufera dupa tine, dar totusi tu nu vrei sa te impaci cu el, sau cel putin asa crezi tu, poate chiar vrei sa te impaci cu el dar te opresti singura.Incat despre al doilea vis mie mi se pare ca e un caz de paranoie bazata pe niste dovezi neconcrete. Poate vecinul tau nu are nimic cu tine dar tu te minti singura ca e ciudat.Eu as spune sa fi mai atenta cu prietenul tau si sa nu te mai gandesti la vecinul tau pentru putina vreme ca poate o sa dispara "paranoia".

| Zvunca_Gabriella_1997 explică (pentru Tyberiu2000):

Da stiu despre gramatica mea dar my keyboard e pe engleza si nu mai stiu foarte bine romana pentru ca locuiesc in Londra de mult timp si am cam uitat romana. Totusi multumesc pentru raspuns.

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa nu mai incerci sa interpretezi visele, pentru ca ele nu inseamna nimic.

| Geanin a răspuns:

Sarutati mana de 5 ori
1 spune numele tau
2 spune indragostit de 5 ori
3 scrie acest mesaj la 10 commuri
4 uitate in mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici nu am stat să citesc totul deoarece visele reprezintă ceea ce ai tu în subconștient. Nu influențează cu nimic realitatea visele ci ele sunt influențate de realitate. Uneori e adevărat că pot avea și efect Placebo dar mai greu și acest lucru deoarece te va influența doar pe tine într-o mică măsură, nicidecum pe cei din jur. Pe cei din jur îi vor influența acțiunile tale.

| TacaPaca a răspuns:

In primul rand, gramatica ta e la pamant.
Legat de vise:
In primul probabil ca te.ai atasat de el asa mult incat intamplarea te.a "traumatizat" intr.un fel si nu ai de ce sa iti faci griji.
Al doilea: ai vazut prea multe filme de groaza(glumesc..sau nu?); vecinul tau e cam dubios si trebuie sa te mai gandesti la el pentru ca vecinii in principiu ascund ceva mai bun sau mai rau in functie de caz. Gandeste.te la lucruri mai importante cum ar fi prietenul tau big grin.
Bafta!

| TacaPaca a răspuns (pentru TacaPaca):

Si NU trebuie sa te mai ganesti la el *