| Antipaticu a întrebat:

Romania evolueaza sau involueaza?

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Romania ramane pe loc...deocamdata.

| Ecea a răspuns:

In anumite chestii evolueaza.
Din punct de vedere mental, stacnam.

Dar in ansamblu, involueaza.

| CobraLeon a răspuns:

Involueaza...
In 50 de ani populatia romanilor va fi depasita de cea a tiganilor. Numai gandindu-ne la acest lucru, iti poti face o idee despre ceea ce o asteapta pe aceasta tara. Daca as fi la conducerea tari a-si izgoni toti tigani din Romania(nu sunt rasist dar...)

| wintage a răspuns:

Involueaza.

| Deny1333 a răspuns:

"Se spune ca am progresat
Eu vad regresul".
Evoluează în arta de a minţi şi a înşela, categoric.

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu stiu, dar pe plan economic sigur nu evolueaza. happy

| Aleeeeeexandra a răspuns:

In mod evident, involueaza!

| stejara2 a răspuns:

Involueaza,practic nu vad nici un pas facut inainte, vad numai pasi inspre incultura, saracie, si mai spuneau unii ca pe vremea lui Ceausescu era mai rau,dimpotriva, ce folos ca sunt produse daca bani nu sunt, servicii nu, daca viitorul e atat de incert?

| DiamondShine a răspuns:

Romania a decazut vazand cu ochii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evolueaza in prostie si mita, dar de tehnologii si alea-alea, e prea mult spus, mergem ca melcul, 3 km 100 de ani laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii din ea uni evolueaza alti tac si traiesc in saracie alti se roaga poate vine apocalipsa si iesim din saracie / fianciar cum sa evolueze daca suntem sclavi ue? fmi controleaza totul evolueaza spre sclavie cu pasi mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde din ce unghi privesti. Pozitia politicienilor prosperi = evolutie. Pozitia omului de rand caruia patronul nu-i plateste salariul = involutie. Cum zicea in X Files? "Adevarul e dincolo de noi?"

| Kamakura a răspuns:

In acest moment evolueaza.
Cred.

| Kronix a răspuns:

Din punctul meu de vedere, stagnează.