| Hacker_Piciu_1997 a întrebat:

scuzati categoria exista spirite rele malefice chestii din astea adica daca cineva a murit mai vine inapoi? cine rasppunde concret si foarte mult funda

Răspuns Câştigător
| RzVq a răspuns:

Eu sincer sunt un tip mai realist ca am facut si eu unele chesti spiritism si alte porcari recunosc ca s-au intamplat niste lucruri ciudata dar acum nu pot garanta cat de adevarat e...
Eu tin sa cred ca nu exista si faza cu muritul si venitul inapoi e cam greu de crezut...
In fine nu zic ca se mai intampla chestii ciudata dar cred ca poate sa faca ceva mai mult decat sa te sperie poate te-ai uitat la prea multe filme de groaza. big grin
Daca stai sa te gandesti e cam irealista treaba asta in fine daca e ceva poti chema si tu un preot ceva daca e vorba despre o casa adica nu prea stiu eu nu am patit chestii de genu deci mult noroc.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer eu nu cred in prostiile astea

| William a răspuns:

Sunt morti si asa vor ramane...

| Purec a răspuns:

Da exista, daca imi dai id-ul tau prin ht-mail, chiar te pot pune in legatura directa cu un spirit malefic

| Xenya a răspuns:

Daca este sa ne gandin asa cum spun Crestinii Ortodocsi sufletul dupa moarte incepe calatoria spre Rai, spre tamaduire si alte lucruri, nu sa bantuie pe alta lume sau case sau mai stiu eu ce alte locuri! Nu trebuie sa iti fie frica!

| xanderblackx a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva. exista doar lucruri palpabile si vizibile, atat. restul sunt doar proiectii ale imaginatiei nosatre. numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| gfghn a răspuns:

Exista demonii care pot influienta viata oameniilor in diferite moduri.Demonii impreuna cu Satan Diavolul incurajeaza violenta rautatea si spiritismul. Daca practici spiritismul acesti demoni te pot tulbura phsihica.Eii exista sunt (foarte real) si gata sa faca rau oricui. Dupa moarte nu exista viata sub nici o forma. Spiritul nostru nu merge nicaieri doar inceteaza sa mai existe.Nu exista iad sau rai sau oricare alt loc unde sa mearga 'spiritul' nostru dupa moarte doar ingerii si demoni.

| Auroree a răspuns:

Bun deci pentru inceput spiritismul este o "arta" foarte veche. O multime de preoti si oameni religiosi considera ca exista mai multe lumi printre care se afla si cea a spiritelor, eu personal cred ca sunt reale aceste chestii si chiar exista unele forte supranaturale care te pot afecta pozitiv sau negativ. cum este vorba din popor daca omul moare nelinistit sau ceva de genul, nu va reusi sa treaca in cealalta lume. anyway multi oameni care practica spiritism considera ca aceste lucruri sunt concrete uneori este doar proectia subconstientului care este deja "absorbit" de acel ritual si astfel panica si restul lucrurilor te face sa vezi lucruri foarte realiste.

| Deiu_Andrei_1990 a răspuns:

Shadow entity, Hat Man and Sleep Paralysis (pagina facebook, astazi deschisa) - De ce am realizat acest blog? Deoarece am trait aceste experiente si inteleg suferinta aproapelui meu. Un moment greu de descris, greu de sustinut din parte celorlalti si greu de obisnuit.

Acest blog este dedicat tuturor, un blog de sustinere si de ajutor, conferinta si destainuire sufleteasca! Te astept cu povestea ta aici https://www.facebook.com/shadowpeople1

| RsRs a răspuns:

Eu cred ca astea sunt povesti de adormit copii. Intr-adevar se spune ca spiritele exista si dupa ce o persoana moare spiritul ei se intoarce si trece prin toate locurile prin care a fost cat a trait. Dar gandeste-te ca lucrul asta este practic imposibil, daca privim din punct de vedere al stiintei.
Spiritul unei persoane este alaturi de tine daca tu te gandesti la el, in rest nu. Asa ca daca ai impresia ca esti cumva urmarit de ceva, sa stii ca lucrurile astea nu exista. LINISTESTE-TE!
Pentru linistea ta sufleteasca discuta cu un preot sau treci pe la biserica, spune o rugaciune sau ceva de genul.
Dar trebuie sa iti impui ideea ca spiritele malefice si chestiile astea sunt simple mituri demne povestilor de speriat copiii!
Keep Calm!

| alik1997 a răspuns:

Piciule,eu una cred in spirite, mi s-a intamplat multe ...chestia e ca nu ai de ce sa te temi.Trebuie sa gandesti pozitiv.Eu cu prietenii mei era sa murim intr-un accident de masina, din cauza k ne tragea cineva intr-un tir si mai multe.La sora mea se plimbau papucii prin casa..si spun adevarul, nu am de ce sa te mint.Mult succes in cautari de raspunsuri big grin