| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ce este rezonanta Schumann?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer a răspuns:

Stiu ca se refera la pulsul electromagnetic si cumva poate accelera timpul efectiv, astfel cele 24 de ore pe care le are o zi le putem simti ca trec din ce in ce mai repede.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Se pare că nu ai Google acasă.
Pe curând!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru PedoBarbie):

Buna!
Si daca nu se inventa internetul ce facea toata omenirea asta peste 7 miliarde de oameni cati are planeta in momentul de fata? unde cauta o informatie daca nu se inventa internetul si Google?
Cred ca tu te-ai nascut dupa revolutie, eu sunt mai de moda veche, pe vremea mea nu erau calculatoare, internet nici nu mai zic. Asta nu inseamna ca oamenii erau prosti, nu draga mea, din contra pe vremea aceea aveau un lucru care astazi aproape ca a disparut din obieceiurile multora dintre noi : CITITUL. A citi o carte in ziua de azi este un efort supraomenesc, mai degraba facem misto unii de altii cand postam unele intrebari ca aceata pe care am postat-o eu sau dam repede search pe Google si apoi vrem sa parem mult mai destepti in ochii altora. Ei bine, internetul nu ne ajuta in astfel de situatii pentru ca multe din informatii sunt gresite, plus ca in timp creierul nostru nu va mai munci deloc.
Deci, pe viitor nu mai posta astfel de comentarii. Daca nu stii mai bine nu scrie nimic, okay? Recunosc, am pus o intrebare mult prea grea, rezonanta schumann, electromagnetism, "pulsul Terrei" etc, nu oricine intelege treburile astea, dar puteai sa fii mai draguta in privinta comentariului.
O seara buna!

| PedoBarbie a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Ce idei ai şi tu în tine.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru PedoBarbie):

Mda...un raspuns tipic DEMOCRATIEI.Asta a produs democratia de 23 de ani incoace. Asta este...

Răspuns utilizator avertizat
| PangeeaRogvaiv explică (pentru lolosaurus):

Dar tu de ce intervii in discutii care nu te privesc? sau esti si tu un "doct" tehnologizat, ca multi altii carora internetul v-a atrofiat creierul? nu mai gnditi logic.

Răspuns utilizator avertizat
| PangeeaRogvaiv explică (pentru lolosaurus):

Asta este parerea ta ca a facut viata mai usoara multura. De fapt, stiintific, internetul da dependenta si afecteaza si creierul pentru ca din moment ca gasesti toate informatiile, de multe ori nici nu mai citesti tot ce scrie in articol, dai copy-paste sau print si gata, uimesti lumea cu stiinta pe care o ai. Vacs, nu valoreaza nimic asta. Internetul nu-i o modalitate de a invata sau a retine ceva. Vezi, cand ti se pune o intrebare ca asta care am pus-o eu aici, esti tentat sa te duci imediat pe Wikipedia, insa te intreb oare cate carti ai citit pana acum daca toata cultura ta se rezuma la internet si Google?

Răspuns utilizator avertizat
| PangeeaRogvaiv explică:

Dar tu cine esti ma rog te faci comentarii din astea? ti-am dat ignore de te revolti atat?

| PangeeaRogvaiv explică:

Normal ca dau ignore decat sa ma cert cu toti neavenitii pe aici si sa le citesc aberatiile, care imi dau copy-paste de pe wikipedia sau imi fac recomandari unde sa caut pe internet nu stiu ce raspuns. Ce vrei sa fac cu aceste elemente care nu sunt in stare sa citeasca o pagina de carte sau sa poarte o discutie in firea ei? Sa suport toate jignirile care mi se aduc doar pentru ca vreau sa-mi expun o parere? La cate jigniri am suportat eu pe site-ul asta din partea unor nulitati care se dau mari "docti" cu informatii copiate de pe google, cred ca nu a suportat nimeni pana acum.

| PangeeaRogvaiv explică:

Nu ai citit restul mesajelor pentru ca le-am sters. Normal ca nu ai de unde sa stii contiunuare, te inteleg ca vorbesti conform a ceea ce a ramas scris.