| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre reincarnare si vise? Credeti ca am avut o viata anterioara? De exemplu ce ati visat noaptea trecuta, daca va amintiti?

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu îmi expun visul căci nu are legătură cu aluzia făcută de tine ci cu viața mea. E inutil să crezi în reîncarnare.

| wildthing a răspuns:

Eu chiar sper ca dupa ce se va termina viata asta, cand s-o termina ea, sa nu am parte de reincarnare sau viata de apoi, pentru ca deja ma apuca depresia. Felul cum functioneaza lumea asta si existenta in general, nu imi dezvaluie care ii este rostul. Eu nu inteleg de ce exist. Care-i rostul a tot si toate?

| Deaad a răspuns:

Aseara am visat ca aveam pe masa un 0, 9, speed si special K.

| Deaad a răspuns (pentru Deaad):

Cred ca s etrage prea mult de la muzica asta:
https://www.youtube.com/......tps?/watch

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o tehnica numita "regresie in viata anterioara" ca sa vezi, evident, ce ai fost in viata anterioara.
Este posibil ca majoritatea dintre noi sa fi avut chiar mai multe vieti anterioare. Daca nu ma insel, toate aceste informatii despre vietile anterioare sunt "stocate" in subconstient.

Răspuns utilizator avertizat
| Mario1994 a răspuns:

Eu am mai avut multe vise, ca eram o fata diferita si aveam alti parinti, eram pe alta planeta, parca nu ma recunoasteam cine sunt eu. In alt vis muream si eram ingropata, ieseam din trupul meu si ma simteam ciudata, imi vedeam trupul mort, in sicriu. jalnic,( eu eram vie ca suflet) ma aflam printr-un tunel si era prea intuneric, ma pierdeam, ma speriam si cautam o iesire din tunel ca sa ies undeva, ieseam din tunelul, vedeam un loc frumos, prea multa lumina in fata mea era, oamenii se aratau in fata mea si spuneau " Bine ai venit in acest loc" si zambeau si mai departe nu imi amintesc. Mai am probleme ca aud niste voci fara sa imi dau seama, dar cand stau la tv, si nu e nimeni acasa, aud voci, cineva incearca sa-mi comunice ceva si nu inteleg cuvintele, e ciudat ( nu sunt nebuna), asta e real, aud voci si nu mi s-a mai intamplat asa. Doua voci diferite de parca e spiritul langa mine. Ma sperii. Am mai avut un vis groaznic, dormeam in camera, era noapte si audeam niste pasi prin hol, ma speriasem, ma trezeam si sa verific ce se intampla in hol, vedeam o creatura mare, gretoasa, avea o furca in mana si venea spre mine ca sa ma omoare, probabil, avea ochi rosii, doamne fereste. Avea si coarne in cap..parea totul real. Mai era un vis care a fost ca si in realitate, un om imbracat in haine albe, imi vorbea: Te pazesc oriunde, te feresc de raul".

| Inception a răspuns:

Reincarnarea nu exista, este o prostie sa crezi asa ceva.
Si visele sunt proiecții ale minții subconștiente, și nu au prea mult sens si de cele mai multe ori sunt ciudate. Daca eu visez ca zbor pe luna, asta înseamnă ca in alta viata am zburat pe luna.

| Ionut621 a răspuns:

Da exista reincarnare. Multi oameni se aseamana cu viata altuia care a murit, daca vrei iti dau si exemple.
Nu stiu de ce, dar eu nu prea cred in visuri, gen luni mi-am imaginat cum o sa fie cand ma apuc de condus si in vis am visat. Sau ieri m-am gandit la un test si am visat testul, azi noapte(nu mi s-a mai intamplat). Ciudat, dar se zice ca omul are mai multe vise si timpul in care se petrece actiunile trece foarte greu, pentru ca corpul e in repaus in acel moment si se pregateste pentru urmatoarea zi, chiar daca te culci si te trezesti, ai impresia ca o secunda dureaza, dar nu e asa.

| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

Am visat intr-o noapte ca m-am reincarnat in fms-ul pe care l-am pierdut la fierar. Cele mai frumoase 5 minute si 3kk din viata mea.

| FaraNume00 a răspuns:

E o prostie