| Anonymus223 a întrebat:

Salut
Cine ma ajuta si pe mine cu un raspuns la aceasta ghicitoare sau macar ceva idei.

Se comite o crima. Criminalul patrunde in casa prin efractie. Vecini suna la politie acestia sosesc inspecteaza locul crimei. Ei dau ancheta in mainile anchetatotilor( partea neintresanta) acestia ii dau raportul srefului cu toate indicile crimei: pe masa se afla o scrumiera cu tigari (fata era nefumatoare), o lumanare, un jurnal, cutitul cu care se produce crima si un covor in care este infasurat cadavrul. INTREBAREA ESTE: DE CE ANCHETATORI NU AU RELATAT BINE CRIMA VA ROG HELP ME 90% DIN RASPUNS SE BAZEAZA DOAR PE INDICII

6 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Cred că ar fi mai simplu pentru toată lumea dacă ai pune link-ul, să citim ghicitoarea în original. happy

| bogdan324 a răspuns:

Ehm, ''cutitul cu care se produce crima'', sa inteleg ca inca mai avea loc actiunea in acel moment?

| Anonymus223 explică (pentru bogdan324):

O sa revin cu un raspuns si o sa iti spun daca este bine, mersi!

| Anonymus223 explică (pentru bogdan324):

Era de fapt cutitul cu, care s-a produs crima.

| bogdan324 a răspuns (pentru Anonymus223):

Dude,e la logica cocosului ca era ''cutitul cu care s-a produs crima''.eu nu ti-am dat direct mura in gura sa iti zic propozitia corectata, eu doar te-am lasat pe tine sa o rezolvi, nu trebuie sa fii geniu ca sa stii timpurile, duh!

| Yleana a răspuns:

Nu era vreun pachet de chibrituri sau vreo bricheta cu care sa fi aprins tigarile.