| SpuneLumii a întrebat:

Salut citeam niste articole si am dat peste cel de-al treilea ochi vreau sa aflu mai multe despre el cum il deschizi si ce se intampla dupa

9 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nu mai da crezare tuturor povestilor.

| Theo94 a răspuns:

Apesi pe clanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate deschide al treilea ochi la om.E un fel de 'basm', mit provenit din stravechea cultura egipteana-care semnifica puterea diavolului sau cunosterea absoluta.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu se poate deschide atata timp cat nu exista, in schimb, poti ajunge in anumite stari ale constiintei ce te ajuta sa evoluezi(lucru considerat pagan de unii indobitociti).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se deschide singur cand vine momentul.
Este o masura de protectie ca sa nu fim internati la balamuc de cei care nu-l au deschis.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

E o metafora. Informeaza-te despre relatia ego-sine si vei intelege la ce se refera.

| Netrider a răspuns:

Despre al treilea ochi gasesti in literatura yoga. se mai numeste Ajna chackra. se spune ca trezirea lui duce la dobandirea de anumite puteri paranormale.
mai multe cred ca gasesti cautand pe net despre ajna chackra.

| marian951 a răspuns:

NU exista asa ceva.
Ai 2 ochi si atat.
Chiar crezi ca daca ar exista asa ceva nu ar sti toata lumea cum sal "deschida"

| MarianJenaru a răspuns:

Al trei-lea ochi este considerata glanda hipofiza pentru ca reactioneaza la ciclul zi-noapte prin secretia de melanina