| masaintrebari a întrebat:

Incep prin a va pune o intrebare daca credeti in SFARSITUL LUMII?

Mai jos am o dovada ca chiar 2017 este THE END ^

========================================
"Sfârşitul lumii vine în 2017!" Avertismentul făcut de un renumit astronom. O CATASTROFĂ

Astronomul Judit Gyorgyey-Ries susţine că un asteroid de mărimea Statuii Libertăţii se află în curs de coliziune cu Terra.

Expertul, astronom la Observatorul McDonald, care aparţine de Universitatea din Texas, crede că uriaşul asteroid ar putea crea efecte catastrofale la impactul cu Pământul, estimat în octombrie 2017.

Oamenii de ştiinţă estimează că asteroidul 2012 TC4 are 40 metri lăţime şi poate provoca mult mai multe victime decât, spre exemplu, cel care a explodat deasupra Rusiei în februarie 2013 şi a dus la spitalizarea a 1.200 de oameni.

Pe de altă parte, Detlef Koschny, de la Agenţia Spaţială Europeană, spune că există o şansă la un milion ca asteroidul periculos să ne lovească planeta.

DUMNEZEU SA VA AJUTE!

Răspuns Câştigător
| Mirris a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Asa au spus si in 2012 ca va veni sfarsitul lumii, dar sunt sceptica in privinta asta.Numai Dumnezeu stie ce, cum si cand.

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa fie candva, poate peste milioane de ani, dar nu acum. Se vede ca nu prea ai inteles stirea.
Chiar daca asteroidul respectiv ar lovi Pamantul aceasta nu ar insemna sfarsitul lumii ci ar fi un anumit numar de victime, numarul victimelor depinde si unde ar lovi.

| Kaℓi a răspuns:

Relax, chiar astazi, acum doua ore a trecut destul de aproape de noi Florence... si avea diametrul de 4, 5 km happy

| SG1995 a răspuns:

Chiar daca va lovi nu e sfarsitul, desi exista riscul ca cateva tari sa fie rase si restul populatiei sa ramana in benza, iar daca sistemul electric cade sateliti vor cadea si ei, totusi partea buna este ca 1/1000.000.000 este un procent extrem de mare, adica exista sanse mai mari sa fii calcat de o masina sau sa cazi de la etajul 10 decat sa ne loveasca acel asteroid.

| masaintrebari explică (pentru SG1995):

Ai dat un raspuns bun bro. Imi pare rau ca nu am mai multe funde dar e ok
Respect!

| Mclaren12 a răspuns:

Da pe naiba. În fiecare an tot vine sfârșitul lumii.

"DUMNEZEU SA VA AJUTE!"
Să te ajute stafia supremă a jîdanilor să gândești și fără biblie.

| Mirris a răspuns:

Multumesc pentru. funda

| Veltorb a răspuns:

1999,200,2004,2007,2010,2012,2016, prea multe the end am murit de prea multe ori mai murim și anul ăsta

| masaintrebari explică:

Sa stiti ca toate se intampla acum la ora actuala in TEXAS Si statele unite ale americi. Ar trebui sa vedem adevarul si sa incepem sa fim mai uniti pentru ca asa cum am scris (2017 este ultimul an) Off DUMNEZEU SA NE AJUTE SI SA TRECEM MAI REPEDE PRIN ACEASTA INCERCARE. AMEN!

| doctorandus a răspuns (pentru masaintrebari):

Texas? Un spanac. Mai bine zi-i Bangladesh.

| masaintrebari explică (pentru doctorandus):

Texas este mare

| doctorandus a răspuns (pentru masaintrebari):

Cati oameni au murit in inundatiile recente din Texas si cati oameni au murit in inundatiile recente din Bangladesh? Sau aia din Asia nu se pun la socoteala drept oameni?

| bigudiu95 a răspuns:

Hahahahaha. Am ras.

| masaintrebari explică (pentru bigudiu95):

Razi copile. Pentru ca nu esti in Texas ca sa vezi ce se intampla. Dumnezeu sa te lumineze