| LilWayne3 a întrebat:

Am si eu o intrebare, de foarte mult timp nu am mai avut un cosmar sau cel putin unul de care sa imi aduc aminte, stie cineva de ce? (nu am mai avut un cosmar de atat de mult timp incat nu imi aduc aminte care a fost ultimul).

12 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iti trimit poza mea si vei avea cosmaruri in viitorii 529 de ani.winking

| Darkmagic a răspuns:

La intrebarea asta nu iti poate raspunde decat un oneirolog.
(nu stiu cuvantul in limba romana)
Din pacate insa, nici nu cred ca exista o astfel de specialitate in Romania, si in mod sigur, nu exista unul pe TPU.

| EcceHomo a răspuns (pentru Darkmagic):

Onirolog sau onanirolog, nici eu nu ştiu prea bine, însă e bine că există.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite-te singur la un film de graoaza noaptea, sigur o sa visezi urat asta daca te mai ia somnu' laughing)

| LilWayne3 explică (pentru anonim_4396):

Filmele de groaza nu ma sperie

| Doja a răspuns:

De regula cosmarurile apar cand mintea ta e foarte stresata sau concentrata pe un subiect negativ. Ele iti manifesta o frica legata fie de subiect, fie de ceva mai adanc din subconstient.

Oamenii nu prea au cosmaruri daca sunt fericiti, linistiti sau impacati.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Doja):

Cei fericiti, linistiti si impacati: ori sunt deja morti, ori sunt permanent sedati de medici.winking laughing laughing laughing

| smihai23 a răspuns:

Eu nu înțeleg cum se poate plânge cineva că nu are coșmaruri, sincer laughing. Din ce am citit acum ceva timp, visele sunt o reflecție a ceea ce se întâmplă în viața de zi cu zi. Așa că dacă viața ta e roz, de ce ai avea coșmaruri?

| LilWayne3 explică (pentru smihai23):

Nu, nu e deloc roz viata mea, nu ma plang de ce nu am cosmaruri, ci nu inteleg de ce nu am unul de prea mult timp, cateva luni bune pot spune

| rolynight a răspuns:

Visele se uita, in mod normal, poate zic ceva evident.De fapt, eu de obicei uit pana la pranz, ce-am visat noaptea, sau nu-mi amintesc chiar toate detaliile, sau imi amintesc ceva foarte vag.

| LilWayne3 explică (pentru rolynight):

Dupa cum ai spus, e evident sa uiti, dar un cosmar nu se uita atat de usor si nu inteleg de ce nu am mai avut un cosmar de mult timp