| InspectorulTPU a întrebat:

Am si eu o problema mereu am local c full.
Nam nimic in local c mereu bag jocurile in d in e.
Din 38, 8 G am doare 1 gb si am sters toate programele winap tot crying
Ce are ce trebuie sa fac? E virus? Ca eu n-am anti-virus

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti sugerez sa faci o curatare a partitiei C si apoi o defragmentare. Curatarea o poti face cu Disk Cleanup, intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools ori cu un program de curatat, de ex.CCleaner, il gasesti pe site-ul Piriform.com. Dupa curatare dai si o defragmentare cu Disk Defragmenter, este tot in System Tools.
Spui ca n-ai program antivirus. Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scuze, am uitat ceva. După instalarea Malwarebytes' Anti-Malware dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi, dacă găseşte ceva. Numai bine!

| costis a răspuns:

Puneti si antivirus (Avast, e gratis si bunicel), dar nu cred ca e asta. Cred ca ai prea multe backup-uri. Cauta programul Glary Utilities, care iti arata ce ai pe disc, structurat, pe tipuri de fisiere, si iti arata si fisierele cele mai mari. Vezi cat ai pe Sistem Volume, daca ai mult mai sterge din Restore Point-urile mai vechi (dai Explore si poti sterge ce vrei).