| anonim_4396 a întrebat:

ce stiti despre visele lucide, orice informatie noua e binevenita si daca ati avut vise lucide ce tehnica ati folosit.
Vreau mai multe detalii. FUNDA.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Visele sunt trăite în subconştient, deci toate sunt lucide.Pot fi provocate din cauza stresului, cele mai multe din ele, dar mai sunt traumele şi coşmarurile.Singurul lucru pe care îl poţi face e să interpretezi fiecare vis.Scrie pentru a descrie tot ce vezi.Te va ajuta foarte mult.Şi încearcă să descoperi secretul. Poate fi interesant.

| Kamakura a răspuns:

Știu multe, dar spun doar ca e importiant sa verifici realitatea de multe ori pe zi, sa te obisnuiesti astfel incat sa verifici realitatea si in vis ( te apuci de nas si vezi daca poti sa respiti, in vis poti, sau vezi daca ai 5 degete sau nu). Cele mai multe vise le am cu tehnica asta : IN FIECARE LUN AM UN VIS LUCID! (spun asta de multe ori, si cred... luni seara sunt nerabdator) si chiar asa e...

| Nycto a răspuns:

Seara,inainte sa te culci te uiti la mainile tale timp de 10-15 minute si trebuie sa ai un jurnal in care sa-ti notezi toate visele.Cam atat stiu...

| SmLighte a răspuns:

Poti afla informati de aici - www.youtube.com/watch?v=J_qXFmRY1bw - sau de aici -http://controlul-viselor.blogspot.ro/......dwild.html -. Dar atentie totusi in timpul visului, o sa vezi

| darkelement9333 a răspuns:

Trebuie sa fi relaxat si sa fi 100 % convins ca vei visa! nu mereu merge

| dane1505 a răspuns:

Visele lucide sunt foarte interesante, eu am citit un articole despre beneficiile viselor lucide. Acestea pot fi folosite pentru a-ti imbunatatii anumite abilitati. Mai multe detalii gasesti aici: http://semnificatievise.ro/beneficiile-viselor-lucide.html