| Bogdiii93 a întrebat:

Exista sau s-i infintat un anumit fel de microcip care o data ce este implantat pe creierul uman te poate controla sa faci tot felul de lucruri fara ca tu sa-ti poti da seama de ele.Se poate asa ceva? Va multumesc!

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu se poate inca. Nu dispunem de asemenea tehnologii.

| suffarstar a răspuns:

Bai frate, e a 3-a oara cand postezi intrebarea asta! Chiar ai o obsesie pentru cipuri? laughing Daca doresti sa controlezi pe cineva, cauta pe google metode de sugestie si manipulare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Spiderman 2 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://kinesava.com/......chip-ward/
Acesta este un fel de exemplu. Si nici nu ar trebui implantat in creier, ar fi suficient sa fie implantat in brat, iar acesta sa se conecteze la sistemul nervos, si sa trimita semnale neuronilor ca sa determine organismul sa faca o anumita actiune. Acum daca exista sau nu, nu se stie, dar tehnologia e destul de avansata ne putem astepta la orice.

| andreimrm a răspuns:

Si daca s-ar inventa un asemenea dispozitiv, nu cred ca am stii noi de existenta lui.Nu cred totusi ca la nivelul tehnologic la care suntem in prezent ar putea exista asa ceva.