| HH_2726 a întrebat:

Saluthappy!
Voi ce credeti murim in 2012? Eu una nu prea cred.Nu cred ca sfarsitul lumii are o anumita data big grin.
Astept raspunsuri >:

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer să mor mai de tânără, nu să ajung să depind de alţii!
Vom vedea în anul cu pricina dacă se va întâmpla ceva rău sau nu.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Cine stie macar daca pamantu` si-ar schimba cursul de rotatie mar uimi

| mgtow a răspuns:

Cum zice greudespus lumea deja sa nenorocit si ar fi bine o curatenie pe pamantul astawinking

| Laminin a răspuns:

Hei!
Au mai fost sute de intrebari de genul acesta pe TPU. Eu nu cred ca in 2012 va veni sfarsitul lumii. Eu cred ca sfarsitul lumii va fi cand va hotari Dumnezeu, asa cum ne-a promis, cand ne va lua la El in Cer sa traim o vesnicie happy
Gbu :]

| Marcian a răspuns:

DA!
O sa murim cum am murit si in 2000(apropo la 1 ianuarie 2000 au trecut 1999 ani de la nasterea lui Hristos nu 2000, noi am intrat in al 2000-lea an, la 1 ianuarie 2001 au fost 2000 de ani de la nasterea lui Hristos).

| greudespus a răspuns:

31 dec 2012, se zice ca ar fi fost ultima data a calendarului maias.Si ce mai stim de maiasi? Un popor, sau o civilizatie, exterminata in intregime de spanioli pentru aurul si bogatiile lor. Dupa ei la ceva secole au fost exterminati pieile rosii, cam in acelasi scop.Rezultatul a fost ridicarea lumii noi (SUA).
In istorie D-zeu a mai exterminat niste popoare multe, pentru a face loc poporului Israel. Dar care era motivatia? Extermini o cultura ca sa ridici alta? Pai da. Ce fel de religie aveau canaanitii, moabitii, sidonitii, etc, ca si maiasii, aztecii, pieile rosii etc? Pai practicau magia, vrajitoria, spiritismul, jertfele umane, etc, deci au fost tolerate pana cand nelegiuirea lor a ajuns pana la cer, adica a depasit masura.Atunci a venit verdictul :moarte.
La fel a fost si cu marile imperii: babilonul, medo-persii, grecii, romanii, pe rand au fost daramati cand au ajuns in culmea degradarii morale, cand invataturile lor erau otravitoare.Astazi se apropie timpul in care puterile lumii actuale vor fi judecate, si li se va lua imparatia.Degradarea este vizibila (se oficiaza casatorii intre acelasi sex, se manipuleaza prin media, se indobitoceste prin "entertainment", se indobitoceste prin pornografie, se capteaza timpul cu Hollywood, fotbal, si muzica, etc ) Din pacate astazi toate guvernele lumii sunt neputincioase, intrucat imperialismul, sau bancherii lumii sunt putred de bogati si au corupt toate clasele politice ale lumii. Federal reserve, CIA, NASA, etc sunt companii private, si fac legea in intreaga lume.CIA are birouri(ambasade) deschise in toate capitalele capitaliste, si are regim special de zbor.Nimeni nu are dreptul sa intrebe de ce vin avioane sau ce transporta.Criza economica a aratat clar ce se petrece.Toate statele lumii sau imprumutat sume uriase, la bancherii lumii (chipurile FMI, BM, BERD, etc) astfel ca sunt si mai mult vulnerabile, depind total de noi imprumuturi, care se vor lua si cheltui pe consum). Se tot vorbeste de guvernul mondial, si vad ca ce scrie in biblie se implineste intocmai.
Biblia zice ca sfarsitul vine cand evanghelia este vestita la toate neamurile (si s-a cam implinit) si cand puterea poporului lui D-zeu va fi sfaramata de tot (inca este libertate religioasa in toata lumea, ba chiar nu a fost niciodata ca acum; insa se va trece foarte rapid la ingradire si apoi la exterminare.Aici va juca si papalitatea, va face ce i-a placut dintotdeauna ). Vestea buna este ca se va pune capat, si nu va mai fi in veci vreo lacrima sau suferinta. O femeie se intristeaza cand ii vin durerile nasterii, dar se bucura mult cand isi tine apoi copilul in brate!

| Deea a răspuns:

Nici eu nu cred asa ceva.cand o sa fie sfarsitul lumii dumnezeu o sa hotarasca nu o sa ne zica noua mha oamenilor vedeti ca o sa fie sfarsitul lumii si o sa muriri toti din 2012...

| Dove a răspuns:

Nu se va intampla, si sper ca nu se va intampla...viata e prea frumoasa... unii mai spun ca pe 21 dec. 2012 se va intampla ceva nou si bun pentru omenire, in rest sa speram ca nu va fi sfarsitu lumii niciodata!

| Păpușica_2939 a răspuns:

Sunt de acord cu tine, nu cred nici eu ca exita vreo data. Da au fost informatia ca sfirsitul lumii va fi in 2012, dar logic nu are sens, pentru ca se zice ca vor aparea foarte multe proiecte. Eu cred ca nu investesc in zadar in proiecte. Si de ce sa fim atit de pesimisti asteptind sfirsitul lumii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa mori vei fiinconstienta.deci nu conteaza cand. dar va fi sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sfarsitul lumii este un subiect ce macina multa lumea(nimeni nu stie cand va fi, biblia spune ca vor fi razboaie, calamitati, fiecare om sa fi auzit evanghelia, apoi va veni sfarsitul; poate fi mai devreme de 2012 sau mai tarziu), intrebarea mai importanta este ce se va intampla dupa... unde ajungi...Ioan 3. 16

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi I'm Daniela and I'm new in the game, so do not put me in mind so, are in Galati, Romania, and I love all the games up I have many friends but not enough am 9 years. nu stiu, what I say? fries are nice (at least for me) and I like to sing and dance, are also new on Facebook if you can say so! kisses and hope you will put me in your friends list PWP!
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA! nici eu nu cred in asemenea povesti.in 2000 era iarasi ca o sa vina sf lumii.si uite suntem in 2011 si nu a venit.in biblie scrie ca sf. lumii nu-l stie nici fiul numai tatal...asa ca stai linistita.de unde sa stie niste oamnei ca orikre cand vine sf. lumii.asta ii culmea.si calendarul maiaslaughing

| anamariapre a răspuns:

Eu unu nu cred