| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Vă rog frumos să-mi spuneți ce se întâmplă cu vremea? De ce nu mai este iarnă cu Zăpadă? De ce este 15 grade cu plus și nu cu minus? Vine sfârșitul?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Clima se schimba constant, emiratele arabe a reusit sa produca ploaie in desert, pentru mai multa zapada mergi in Canada

| sabin89 a răspuns:

Depinde în ce parte a ţării eşti. La mine, de exemplu, a început să cadă câte un fulg. de ieri. Acum a stat. S-au mai împrăştiat şi norii... spre apus happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare,

Nu prea poate sa iti raspunda nimeni cu exactitate la acest lucru, mai ales la ultima intrebare.

Dar poti sa citesti aici happy
https://public.wmo.int/......or-impacts

| T0T a răspuns:

Erele se schimbă. Sfârșitul tău tot va veni, indiferent de cum se schimbă vremea.

| Catrice a răspuns:

Nu știu ce zici acolo aici a fost în decembrie zăpadă cât a fost toată iarna trecuta happy

| mastadont a răspuns:

Încălzirea globală nene. Asta pățim dacă nu avem grijă de planetă. În maxim 100 de ani, vom avea vara călduri de până la 50 de grade celsius iar iarna va fi doar o amintire.

| Theo94 a răspuns:

Din cauza schimbarilor climatice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datorită poluării atmosferice care a dus la încălzire globală care a dus la schimbări climatice.

| BIoody a răspuns:

Sincer si eu ma intrebam tot asta ieri, cand ma uitam pe geam, ma gandeam asa... oare v-a mai ninge anul asta? a nins o singura odata intr-o duminica restul pauza...nimic
Pana in Aprilie mai e e timp ce-i drept.
De multe ori abia prin februarie incepea sa mai cata, cate-un fulg de nea tongue

| BabaOarba a răspuns:

Incalzirea globala. Acum 30 de ani in Bucuresti zapezile erau constante. Acum 15 ani erau deja sporadice, dar existau perioade de 2-3 saptamani cu strat de zapada. Acum sunt sporadice. In 15-20 de ani in viitor nu va mai exista zapada in Bucuresti.

Am luat ca etalon Bucurestiul nu doar pentru ca aici am trait si am observat aceste schimbari, dar si pentru ca in alte zone ale tarii inca exista zapada datorita altitudinii sau pozitionarii mai spre nord.

Deja schimbarile sunt atat de rapide incat se pot observa lejer in timpul vietii unui om.