| OmuCuBasca a întrebat:

Stii de ce existi?

42 răspunsuri:
| ZokyRun5 a răspuns:

Pentru ca am un scop in viata! laughing)

| Alinn33 a răspuns:

Dap... sa luminezi viata altora si sa o faci mai buna

| express11 a răspuns:

Pentru caci gandesc!

| BenWilde a răspuns:

Pentru ca parintii mei s-au "unit" si spermatozoidul castigator s-a unit cu ovulul mamei mele, si am inceput sa ma dezvolt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca sa ma reproduc

| Denly a răspuns:

Pentru ca m-a nascut mama! happy

| BubuBubutza a răspuns:

Automobile :3

| MrsAllAmerican a răspuns:

Ca sa-mi enervez parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-mi admir motul de la basca.

| Terminatorul2 a răspuns:

Mna...sa te miri tu ma...acum serios pui o intrebare ca asta pe un asemenea site?
Decat sa ne intrebi pe noi...nu mai bine ti-ai revizui tu viata si ti-ai vedea de basca dumitale.
Si ca sa iti raspund la intrebare...pe partea religioasa, omul traieste numai si numai pentru mantuire, pe cealalta parte, omul exista pentru a se reproduce, ca si celelalte fiinte.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că s-a întâmplat să exist.

| Inferno a răspuns:

Deoarece o serie de factori probabilistici...

| Swan39 a răspuns:

Din cauza unor şiruri de evenimente care au făcut posibilă apariţia mea.

| zurick a răspuns:

Coincidenţă?

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca in ultimii 13.8 miliarde de ani s-au intamplat exact acele evenimente care sa faca posibila existenta mea acum.

| OnuOnulică a răspuns:

Și nici nu vreau să știu.

| a3e6u9 a răspuns:

Păi eu nu exist, e doar o iluzie. :-)

| zăGhost a răspuns:

Am o vagă bănuială.

| sappy a răspuns:

De ce nu!

| Duucu a răspuns:

Ca sa rezolv niste indatoriri.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

*Voce de poet*

Pentru ca am un scop elaborat planuit de dinainte sa ma fi nascut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca te preocupa existenta indica putina inteligenta, stii chestia aia pe care noi oamenii, de vreo 2000 de ani o cam pierdem treptat.
In primul rand existenta mea nu are un "de ce" in intrebari.Acum ma preocupa mai mult "unde? cand? ce directie?"
Daca m-ar preocupa "de ce'ul", as pierde restul intrebarilor care-mi aduc satisfactii mult mai mari.In concluzie, nu vreau sa stiu pentru ca e cam deprimant raspunsul.

| psycho04 a răspuns:

Că mama vrea să fie şi bunică.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să fie cineva care să-i facă lu' frate-meu desenele pentru grădiniţă, nu?

| ShadoWCrist a răspuns:

Pentru a imi bate joc de altii.laughinglaughinglaughingwinking

| Gogu06 a răspuns (pentru Alinn33):

Tu nu esti in stare sa iti platesti singur curentul si vrei sa luminezi viata la altii... Du-te ma la teleshoping, la OTV acolo este de din astia ca tine.

| Gogu06 a răspuns (pentru MrsAllAmerican):

Si daca se enerveaza si ei si te trimit la orfelinat?

| Gogu06 a răspuns (pentru Swan39):

Cand dai drumul la un rahat intr-o hazna, tot un sir de evenimente au dus la aparitia acestui fenomen, nu?

| Gogu06 a răspuns (pentru ShadoWCrist):

Asta denota frustrare, inseamna ca te consideri un om plin de lipsuri si suplinesti asta prin a ii face pe ceilalti sa se simta la fel de prost cum esti tu, cum te simti adica, ai inteles ideea ca doar nu esti asa prost pe cat pari. este foarte usor sa iti bati joc de cineva. oricine o poate face doar ca unii(majoritatea) nu o considera un scop in viata. De obicei cand esti plin de rahat, scopul este sa te speli nu sa ii murdaresti si pe altii. Nu o lua personal, este doar modul in care raspunsul meu urineaza pe raspunsul tau. laughinglaughinglaughingwinking

Întrebări similare