| anonim_4396 a întrebat:

Stiintific, s-a demonstrat ca(,)creierul, nu exista.So, daca nu exista creier, noi cu ce si cum gandim?
Stiu ca e o intrebare stupida, dar totusi as vrea sa stiu si parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Stiintific s-a demonstrat ca omul nu isi foloseste creierul la capacitatea maxima, ci decat aproximativ 13 % din capacitatea sa! Deci, creierul exista!

Răspuns utilizator avertizat
25 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eșantionul de studiu cred că a fost format din autorul postării și din descendenții acestuia.
Altfel nu se explică.

| Vizitiul a răspuns:

Virgula nu anuleaza nicidecum cacofonia, dovada fie ca multi gandesc cu fundul. Creierul nu se vede si d-aia nu exista, este? Nici tu nu existi pentru ca, oricat m-as screme, nu te vad.

| Vizitiul a răspuns:

Chiarr vreau sa vad cine ma suspenda pentru acel raspuns! Sunt aici, astept, pentru ca am coloana vertebrala si testicule sub madular. Ma bucur c-am reusit sa te deranjez prin raspunsul meu. Am tintit bine.

| Vizitiul a răspuns:

O jignire, pentru tine, ar fi sa-ti fac unele complimente. Eu nu ma dau mare, tu incerci sa faci aluzie pe seama asta. N-as reformula, ci as completa, ca nu vreau sa stric "decorul": "oare chiar gandesc?"

| Vizitiul a răspuns:

Stangaci sunt, prost sunt, dar lovesc si cu dreapta: nu esti in masura sa te certi cu mine pentru ca eu ma amuz si te te consumi.laughing

| Vizitiul a răspuns:

Tu nu ai motive sa razi. Mna bine, daca nu te-ai prins de ironie n-ai cum sa nu razi. Te te...consumi si te balbai in acelasi timp.

| Kaℓi a răspuns (pentru Vizitiul):

Ai postat imediat dupa mine, si eu chicoteam in pumni... spune-mi te rog ca nu mi te-ai adresat mie! ca spot a disparut... sad

| Vizitiul a răspuns (pentru Kaℓi):

Nicidecum.

| harciog a răspuns:

Inseamna ca tu ne scrii din garsoniera de la 2m sub pamint?

| Flav a răspuns:

Ti-as raspunde, dar daca n-am creier, cu ce naiba sa-ti raspund? Pas!

regis
| regis a răspuns:

Te rog sa nu generalizezi extinzand si asupra celorlalti concluziile stiintifice care au fost trase cu privire la persoana ta.

| DakotaRoyse a răspuns:

Ţi-ai făcut tu un RMN şi ai văzut că e gol acolo sus?
Creier există, maică. Că doar unii îl şi mânâncă.
Că nu ştiu unii să-l folosească e altceva.

| justitiarul a răspuns:

Intrebarea era pentru trivia, nu?

| Inferno a răspuns:

Gandim cu maduva spinarii.

| DBlack a răspuns:

Tinand cont ca 40% dintre romani au spus ca soarele se invarte in jurul pamantului. 40% dintre romani nu au creier. happy

| Kaℓi a răspuns:

Poti sa ne dai un link, ceva... cu demonstratia aia?hee hee

| giuly a răspuns:

Păi nu prea gândim, după cum vezi...

| YoYoLicious a răspuns:

Pay...blondele nu gandesc, femeile cu inima si barbatii cu capul de jos. have a nice night!

| RazzyFUnik a răspuns:

In ultima vreme oamenii de stiinta dau numai aberatii pe piata ca si asta. Creierul exista, de fapt sunt 2winking, iar noi gandim in functie de nr de neuroni. Desi daca imi dai voie sa fiu rau prin Ro demonstratia asta e app valabila big grin pentru o mare majoritate

Răspuns utilizator avertizat
| d51680 a răspuns:

Probabil ca s-a demonstrat stiintific pentru tine! Daca intr-adevar stiai si tu ca e o intrebare stupida, nu mai trebuia sa intrebi!

| Dinuuu a răspuns:

De fapt gandim in funcite de numarul de sinapse, nu de neuroni.Sinapsele sunt legaturile dintre neuroni.

| rob235 a răspuns:

Cred ca studiul a fost facut pe cativa romani