| hypothesis a întrebat:

Sunt uluit, vere, de unii din voi. Am pus cateva intrebari din care am vrut sa deduc niste chestii cu privire la o anumita categorie de persoane de pe TPU (sa zicem ca si voi, astia de la "stiinta si folosofie") si am constat ca unii chiar nu au viata in ei, in sensul de viata sociala. Cand aud de petreceri care, evident, implica un anumit tip de muzica si dans, au sarit in sus ca "nu, domne,eu nu". Sa existe oare o interdependenta intre gradul de inteligenta crescut (asa cum se cred cei de aici) si viata sociala aproape inexistenta, in acest sens (petreceri,iesiri, gagici, banalitati din astea)?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Cliseul intelectualului inadaptat.

| hypothesis explică (pentru Inferno):

Cam asta este raspunsul pe care il cautam. Esti singurul care s-a apropiat cat de cat de ceea ce am vrut sa scot in evidenta prin caricatura si ironia din intrebare. Poti dezvolta putin raspunsul ca sa poate inteleaga si domnii?

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Care cuvant din cele trei va pus in dificultate?

| LittleTrain a răspuns (pentru Inferno):

Toate. Ma copleseste intelepciunea dumneavoastra.

| hypothesis explică (pentru LittleTrain):

Un altu' care se da destept cu nume de tren.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1 la mana cred ca uiti care e media de varsta aici.

2 la mana... intotdeauna exista o legatura intre gradul de inteligenta si viata sociala. Daca vorbim de un on cu adevarat inteligent va avea alte preocupari sociale... si se va adresa femeilor cu alt apelativ decat gagici

| Dugalle a răspuns (pentru suntserios):

Chiar daca esti inteligent, tot te rupi pe manele la o petrecere inainte si dupa cateva paharele.

| Trenulet a răspuns (pentru Dugalle):

Da, corect, fiindca inteligenta n-are o legatura directa cu muzica pe care iti place s-o asculti. Insa, daca tiganeala si manelele nu-ti plac atunci nu-ti plac si nu te prostesti doar pentru a-ti face o imagine de extrovertit sau ca esti de gasca in anturaj, om care cica stie sa se distreze si alte mediocritati acceptate social,

| T0T a răspuns:

Și ce? Cum s-a spus mai sus, fiecare e diferit și e ceva mai puțin obișnuit să fii diferit în felul celor descriși de tine decât în felul tău. Dacă unii nu au gagici sau nu se simt în largul lor la petreceri asta nu înseamnă că nu sunt niște oameni minunați. Problema probabil e la tine căci nu știi după ce principii să cataloghezi un om.

| Suck a răspuns (pentru T0T):

Minunați sau nu...eu consider că socializarea în lumea reală e extrem de importantă şi nu poate fi înlocuită cu cea din mediul virtual cei care nu socializeză în realitate, cu siguranță are o problemă.

| TrainNo1 a răspuns (pentru Suck):

Ce treaba are socializarea cu bumtzi bumtzi pe manele?

| T0T a răspuns (pentru Suck):

Răspunsul tău nu prea are treabă cu ce am spus eu. Nu am făcut deloc referire la a nu socializa și în realitate, doar că se poate face acest lucru în mai multe feluri.

| Mădă0611 a răspuns:

"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society." - Jiddu Krishnamurti devil

Ce, ti-au transmis extraterestrii aia super inteligenti ca socializare offline/viata sociala inseamna petreceri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Acum am inteles mai bine postul. Tu esti chiar retardat mintal daca ai impresia ca cineva care nu merge la petreceri nu iese afara. Sa stii ca zbenguitul pe muzica proasta intre transpirati plini de hormoni si "gagici" nu e ceva ce face fiecare om, si daca nu o face te asigur eu ca nu e un antisocial. Ci doar are gusturi mai bune ca tine cand vine vorba de muzica, oameni si locuri pe care le frecventeaza, asta e clar

Mi-a placut totusi ca ai vrut sa pari mai tare mai "cool" si tot ce ai reusit a fost sa fii luat de prost de toti care raspund aici.

| Dugalle a răspuns:

Cum ai zis tu, unii nu au viata sociala si ori sunt chiar inteligenti in sensul ca ii duce capul si au gusturi bine educate ori se dau inteligenti dar asta nu e motiv sa fii cu nasul pe sus.

Is niste snobi.

| hypothesis explică:

Ce nebun esti tu laughing
Ai un simt al deductiei mirobolant. Oricum, apreciez ca ma urmaresti.

| hypothesis explică:

Mie chiar imi placi. Sincer

| InnocentSίn a răspuns:

Tu crezi ca daca mergi la petreceri sau daca te adresezi cu 'gagici' esti mai 'cool'? In primul rand suntem DIFERITI. Poate unora le place sa mearga toata ziua prin cluburi si cafenele, cu 'gagicile' bineinteles. Altii sunt mai linistiti, sunt preocupati de cu totul alte lucruri si nu au timp de asa ceva. Sau pur si simplu nu le plac acest gen de lucruri. Suntem diferiti si de aceea fiecare, in felul nostru suntem unici si special. Pasiunile, placerile si mai ales caracterul omului te definesc! Ciuz.