| RamcolL a întrebat:

Ti-a fost vreodata rusine de faptul ca nu esti..."Dumnezeu"?

23 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu mi-a fost pentru sint un pic din Dumnezeu. Avem acea suflare in noi.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cine a zis că nu-s dumnezeu?

| RamcolL explică (pentru Woodenpints91):

Pari prea afectat pentru a fi unul.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru RamcolL):

Afectat de către cine/ce?

| WR104 a răspuns:

Rusine nu dar ceva asemanator.

| pwp a răspuns:

Nu...Dumnezeu e unic.ce-ar fi sa putem fi toti dumnezei?

| VladSilviu a răspuns:

Sunt ateu. totusi raspund. Daca Dumnezeu e raspunsul am gresit intrebarile!

| FaVideochatNonAdultDeAcasa a răspuns:

Sincer, DA!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Mi-as schimba numele, dar nu-mi place "Dumnezeu". Zeus imi place mai mult.

| irbis a răspuns:

I don't get it.

| doctorandus a răspuns:

Nu, dar am auzit ca daca te botezi la mormoni te vindeca de rusinea asta.

| WhatheWow a răspuns:

Rusine nu ci mai degraba frica, ca nu pot tine pasul si ca in cele din urma tot v-oi dezamagi pe cineva.
Cred ca m-as simtii mai bine in pielea lui Sf. Petru. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu vreau sa fiu ''dumnezeu''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece sunt Dumnezăița. Tot aia, dar la feminin. Mi-aș pune și avatar dar mi-e că mi-l resping iar ăștia.

| FastAndFurious a răspuns:

Rusine? Ce intrebare trufasa.

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Nu,Doamne Fereste! Nu are nimeni motiv sa ii fie risine de faptul ca nu e "Dumnezeu",pentru ca Dumnezeu exista,El ne-a creat, are grija de noi, eu cred in El, pentru ca El este AtotPuternicul si AtotStiutorul, si nimeni nu este mai presus decat Dumnezeu.Nimeni nu trebuie sa isi doreasca sa fie Dumnezeu sau sa fie mai presus decat El.

| para001 a răspuns:

E o intrebare idioata

| Serenade a răspuns:

Nu, dar mi-a fost rusine ca sunt om, asta pe vremea cand aveam rusine...

| Mentalist09 a răspuns:

Nici nu m-am gandit oh go on

| valentin0cibotaru a răspuns:

Nu, nu mi-a fost rusine eu cred in DUMNEZEU

| Thunderstruck a răspuns (pentru valentin0cibotaru):

Si pentru asta ar trebui sa-ti fie rusine.

| RamcolL explică (pentru Thunderstruck):

Ca o spune cine?

Eu unul nu cred in niciun Dumnezeu, dar ridicarea subiectivului la nivel de certitudine o identific cu prostia.

| RamcolL explică (pentru Thunderstruck):

...aici e mai degraba ridicarea la imperios, dar tot pe-acolo e.