| Fantasy a întrebat:

Trebuie sa fac o poveste SF legata de o expeditie in spatiu pe o alta planeta, una inventata.Cam cat timp ar dura acea expeditie? Cineva mi-a zis ca doar cateva zile dar as vrea sa vad si alte pareri

11 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

E poveste! Poti inventa ce vrei tu si iti poti imagina orice, inclusiv cate zile ar dura expeditia.
De exemplu, ar dura 3 luni, dar la intoarcerea pe Pamant descoperi ca au trecut 300 de ani.

| Hombre a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

"...descoperi ca au trecut 300 de ani."
Si la venire descopera zeci de mii de zanatici imbulzindu-se sa pupe moastele prea Sf. Mihaela 105, făcătoarea de făcături, dupa care primeste o portie de sarmalewinking

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Hombre):

...servea o portie de sarmale, holbandu-se uimit la preafericitul si minunatul Hombres Tiribombes, cum alerga dupa o capra inaripata. Caci doar la capre descoperise el, secretul tineretii fara batranete si vietii fara de moarte. Multi au incercat sa afle acest secret, multi si-au cumparat capre magice, insa nimic. Adevarul absolut doar el il detinea si la nimeni nu zicea.hee hee

| horia2012 a răspuns:

Depinde de modul cum te deplasezi spre acea planeta. Depinde de distanta pana la acea planeta.
Cu viteza luminii, cu viteze mai mari de viteza luminii, prin gauri de vierme, prin salturi. De la cateva zile pana la sute de ani.

| sublime89 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa dureze zeci sau sute de ani, asta daca e vorba de o planeta din afara sistemului nostru solar.

| PedoBarbie a răspuns:

Cam 2 luni. Depinde.

| suffarstar a răspuns:

Depinde unde mergi.Zi si tu acolo ca s-a descoperit teleportarea si drumul a durat cateva minute. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cateva zile pana la o luna.

| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Cred ca mai mult timp confused

| Ilisaysmeow a răspuns:

Numai sa ajungi de pe pamant pe planeta respectiva dureaza cateva zile deci parerea mea ca expesitia ar dura cam 1 luna

| DevillaKiss a răspuns:

Pai daca e poveste SF e clar ca deja nu se mai respecta legile de normalitate si realism. Ai putea spune ca a durat chiar o jumatate de ora, sau un an. Trebuie sa iti lasi imaginatia sa curga pentru astfel de povesti. Succes!