| AndraBaciu a întrebat:

Tu cum ai defini iubirea?

23 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Iubirea- e un strop de lumină, un strop de poezie curată a inimii și restul nebunie... Iubește doar!

| 4b a răspuns:

Singurul joc care se joaca in 2 si in care ambii castigawinking

| Musique a răspuns:

Iubirea nu poate fi definită.

| AndreiGabi a răspuns:

Un drog greu de gasit, cu efecte de scurta durata si consecinte majore, de lunga durata...

| Bogdan4688 a răspuns:

Iubirea este ca o fantoma dispare si apare cand te astepti mai putin.

| WhatheWow a răspuns:

Iubirea incepe cu o coala alba de hirtie pe care nu scrie nimic, doar sentimente lipsite de ratiune si o stare de dementa euforica. Incet-incet se transforma in poezie, o poezie cu rime placute si cuvinte elevate, pe care atunci cind o citesti si simti cum fiecare gind se amesteca in ea, doresti cu toata fiinta ta sa o impartasesti; iar atunci cind aceasta poezie devine arhicunoscuta, se transforma intr-o frumoasa fila de poveste a doua suflete care, dincolo de atractia energetica si chimica a sentimentelor au hotarit sa-si uneasca destinele.

| Delicacy a răspuns:

Iubirea înseamnă suferinţă...

| DyNo a răspuns:

Ca pe cel mai curat sentiment care exista intre oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amagire, iluzie, daca te referi la persoanele de sex opus. Loialitate si sacrificiu extrem, deseori desconsiderat, daca te referi la iubirea de mama.

| AnnaAnnne a răspuns:

Iubirea= sentiment frumos si puternic pe care.l traiesti pentru cei dragi in adancul sufletului, il oferie unei persoane foarte drage o data cu inima ta si tot ce e mai bun din tine pentru ca.l / o iubestihappy Fundahappy plz

| AnnaAnnne a răspuns:

Iubirea= sentiment frumos si puternic pe care.l traiesti pentru cei dragi in adancul sufletului, il oferie unei persoane foarte drage o data cu inima ta si tot ce e mai bun din tine pentru ca.l / o iubestihappy Fundahappy plz

| Alllllexandra a răspuns:

Iubirea nu se defineste, se simtewinking

| diavolitadulce a răspuns:

Ca fiind cel mai frumos sentiment. te face fericita. cand te gandesti la persoana iubita zambesti fara sa vrei si pur si simplu nu poti rezista pana nu il vezi iar. atunci cand nu iti poti lua gandul de la persoana iubita si cand simti un gol in stomac cand trebuie sa plecati in locuri diferite. cand simti acei fluturasi in stomac atunci cand il vezi, il saruti, il imbratisezi, te gandesti la el si va spuneti "te iubesc". dupa mine asta e iubirea adevarata. cand nu vezi nici un defect la persoana iubita si te face sa plutesti. sper ca te-am ajutat

| SkizoMetal a răspuns:

Iubirea nu se poate definii dar voi încerca.
Pentru mine iubirea este acel sentiment în care cel pentru care simţi asta ţi se pare perfect şi ai senzaţia că nu poţi trăi fără el.happy

| RalucaNiță a răspuns:

Iubirea...nu se explica, ea se simte happy

| Catharsis a răspuns:

Este un act suprem de egoism şi (sau) un exerciţiu de liniştire a conştiinţei.
Mai nou, s-a demonstrat că un om îndrăgostit este o persoană ce suferă de o tulburare psihică (creează dependenţă, insomnie, impulsivitate etc.). Încurajator, nu?

| mydarkestdays a răspuns:

Iubirea este o retarda atunci cand celalalt nu simte la fel

| iulia999 a răspuns:

Iubirea este ceva magic care iti poate distruge viata

| BlackCat01 a răspuns:

Iubirea, pai iubirea este ceva ce nu poate fi explicat in cuvinte, iubirea se simte. Daca nu ai fost macar o data indragostit/a nu poti sa stii despre ce vorbesc.happy Ea este cel mai frumos sentiment care ti se poate intampla, iar daca esti indragostit nu trebuie sa te ascunzi sau sa negi pentru ca vei avea de pierdut mai mult. Sentimentul de iubire este mai placut cant iubesti si esti iubit...asta inseamna pentru mine iubire: fluturasi in stomac, inima iti bate foarte tare si te simti cel mai specialhappy

| littlefirefy a răspuns:

Iubirea este atunci cand dai cuiva puterea de a te distruge, dar ai incredere ca nu o va face!happy

| osufdf123 a răspuns:

Minim 2, maxim 5 laughing

| Enrico90 a răspuns:

Cum a spus un prieten al meu: Iubirea este o floare, te pisi pe ia si creste mare.
Dar in mare parte NU ai cum sa o definesti pur si simplu este acel ceva care poarta numele de iubire