| anonim_4396 a întrebat:

Cum ai defini "iubirea"?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cred ca iubirea este un dar divin in mod categoric,niciodata nu te poti simti mai fericit ca cand iubesti pe cineva,te trezesti de dimineata cu ea in gand,toata ziua isi zboara ganduriile la ea,la fiecare vorba isi sare inima in sus de fericire,glasul ei isi alina inima si durerea,noaptea visezi la ea,nu pot descrie ce e iubire dar stiu ca noi majoritatea nu meritam sa avem parte de ea la cum ne comportam, sa stii ca sexul e ca o masturbare atata tot, dragostea e ceva divin, zeii ne-au luat nemurirea dar neau dat iubirea asta apare si in filozofia greaca prin zeita venus, isi recomand filmul un drum lung, dragostea cere sacrifici mereu sa stii dar merita clar

| CristinaSNC a răspuns (pentru RAY):

:'( Ce dragut ai zis tu acolo

| RAY a răspuns (pentru CristinaSNC):

Multumesc de funda, sper sa ma iubesc inca o data sincer

| CristinaSNC a răspuns (pentru RAY):

Asta sper si eu in fiecare zi. Sper ca va fi o vreme cand pe el il voi vedea dimineata langa mine.

22 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

N-a defini-o, pentru c n-am cum.

| CristinaSNC a răspuns (pentru LoveSleep):

Ai dreptate, iubirea se simte, nu se explica...

| LoveSleep a răspuns (pentru CristinaSNC):

Iar am uitat ca nu merg diacriticele...

| CristinaSNC a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu conteaza, m-am prins de ce scriawinking

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Un sentiment care te transforma in carpa de muci a unei femei si te face sa cheltui toti banii de bere si seminte pe prajiturele si filme siropoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea este un sentiment de afectiune profunda, manifestata prin fapte si cuvinte, chiar si atunci cand acest lucru pretinde sacrificii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea...e ceva tampit care te innebuneste. Nici nu stii de unde apare, sau ce arme are. Ajungi sa iubesti persoana nepotrivita. Nasol! Si mai nasol e ca sentimentele de prietenie adevarata sa se transforme in iubire imposibila. Frate! Iubirea e naspa, cand nu e reciproca sau imposibila. Dar atunci candd nu intervine nimic rau, iubirea este cea mai sfanta stare pe care o poate avea cineva. Eu imi doresc sa nu o fi simtit pe pielea mea. Sunt un brotacel trist.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper sa te manance o barza laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

De ce ai vrea asta? crying

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea multi broscani pe planeta, mai reducem din ei laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Te reprezinta tristetea, om bun... Imi pare rau pentru tine sad

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hoo chill mai experiment de laborator ce esti laughing glumeam laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Bine...te iert chiar daca ai jignit toti brotacii de pe planeta. laughing)))

| L1feDRAIN a răspuns:

Cum inteleg eu? (macar ca funda e data scriu si eu ceva happy )Iubirea: schimbul dintre sentimente si gesturi fata de persoana cu care te simti bine..de care nu vrei sa te desparti vreodata, pentru a te simti libera si insiguranta.

| mihaicelsfant a răspuns:

Face parte din cele 8 minuni ale lumi

| BlackDice a răspuns:

Ca un sentiment de energie pozitiva in care simti ca esti fericit si implinit. Eu am simtit "atunci" ca am lumea la picioare si eram chiar implinit cu ceea ce eram pentru ea si pentru restul, dar nu a fost sa fie si am cazut de la mare inaltime. Cam asta, un sentiment de inaltare care iti da impresia ca zbori fara aripi sau vreun aparat. asa il vad eu

| CristinaSNC a răspuns (pentru BlackDice):

Destul de bine puctat, sa nu uitam ca te poate face sa decazi, te poate schimba, e un sentiment complex.

| BlackDice a răspuns (pentru CristinaSNC):

Thanks girl!

| CuieMoco a răspuns:

E ok.