| AndraBaciu a întrebat:

Tu cum ai defini iubirea?

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Ufff...grea intrebare. Pai iubirea este cel mai controversat sentiment care exista. Imagineaza-ti o femeie frumoasa, pura, care zambeste si te priveste ca si cand ti-ar dori tot binele din lume, care numai din priviri iti spune ca te asteapta cele mai mari bucurii, dar care atunci cand o imbratisezi iti baga un cutit in spate. Depinde de destin: daca destinul vrea, iubirea iti poate aduce cele mai amare lacrimi, te poate pune la pamant, te poate face din ceva, un nimic sau poate sa-ti ofere cele mai bune momente din viata, te poate inalta deasupra norilor si te poate face cel mai important om de pe planeta, mai ales pentru persoana iubita.Din pacate exista aceste 2 drumuri si din ce in ce mai multi oameni o cunosc pe cea mai rea. Insa sper ca te-am ajutat!winking

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Love sucks, House MD

| leftside a răspuns:

Nu merita.

| BlueButterfly24 a răspuns:

Iubirea este sentimentul premordial al omenirii, cel mai pur dintre toate!