| anonim_4396 a întrebat:

Uni pe aici spun ca homosexualitatea nu este genetica, ok atunci eu va intreb, eu ca hetrosexual cum as putea deveni homosexual sau macar asexual?

34 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Esti gay dar nu stii.

| Superior a răspuns:

Consider ca subiectul asta e ciudat rau de tot, e ca si cum unul prefera ciocolata, altul vanilie. Nimic de judecat, doar ca tipul care e homo si mi-e prieten sa se spele pe maini,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred cã suntem niste gene binare, la o adica la fiecare tip de sex Exista Masculin si Feminin
Chiar si in cuplurile Homosexuale sau Lesbi fiecare are rolul lui.

Despre asexuali nu prea stiu multe, dar mai bine decat sa te chinui sa devi asexual iti focusezi poftele pe alte lucruri, se numeste transmutarea energiei sexuale, termenul a fost inventat de Napoleon Hill in Cartea "Think and Grow Rich"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai liniștit ca poate ți-o iei pana la urma și ți se îndeplinește visul.

| gratargratar a răspuns:

Devii homosexual prin desfranare sistematica, datorita principiului utilitatii marginale descrescande. Importanta au si cultivarea fanteziilor si comportamentul emasculat.

| TanteMarianne a răspuns:

Daca vrei sa fi homosexual, atunci da-te la baieti.cauta baieti gay in loc de fete.
Asexual e mai greu.Aia e omul are nevoie de sex. Daca nu vrei sa faci sex cu o iubita(pentru ca ai niste pitici pe creier si esti impotriva femeilor) ramai la onanism(stimulare si satisfacere proprie, m*st*rb*ar*
De ce vrei sa te schimbi? Indiferent daca homosexualitatea e ceva genetic sau se capătă pe parcursul vieții, nu ai de ce sa te schimbi.Indiferent de ce trecutul tau abătut la capitolul relatii nu ai de ce sa te schimbi.Nici macar nu e de ochii lumii sau ceva de genul.Ce pot sa zic alegerea ta.Da-te la baietii sau ramai la onanism/jucarii sexuale.

| RAY a răspuns (pentru TanteMarianne):

Degeaba merg la aia ca nu ma atrag fizic, homosexualitatea nu se dobandeste

| TanteMarianne a răspuns (pentru RAY):

In concluzie, ti-ai dat singur raspunsul.
Esti asa cum esti, esti normal. Unii se plang pentru ca sunt gay sau asexuali si vor sa fie "normali". Daca esti gay/asexual nu inseamna ca esti "anormal", esti o persoana foarte normala, dar putin diferită la capitolul sexualitate.
Deci nu te schimba.
Asexualitatea nu stiu ce sa zic.Dorința de sex o sa o ai si daca nu vrei sa faci sex cu o femeie(chiar si alea care se ocupa special de asa ceva ) ajungi de principiu la onanism.
Nu toate femeile cauta la un barbat doar un fizic atrăgător niste ochi albastri ca marea si un maxilar bine definit cu gropite(dau un exemplu).Cu varsta toate femeile vor sa se aseje la casa lor cu cineva(un barbat) si atunci nu le mai intereseaza daca are pătrățele sau un bostan de bere ci mai mult caracterul omului respectiv.
Nu zic e bine ca barbat sa te ingrijesti sa arati cat mai bine, dar si caracterul are rolul lui la fel de important.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RAY):

Ai putea incepe cu o excursie in Thailanda la fetitzei. Daca dansezi cu una, o mamelesti si ii bagi limba in plombe pana ai stiuletele beton in pantaloni, faptul ca are si ea(l) un stiulete nu cred ca o sa te deranjeze prea mult...

| TanteMarianne a răspuns:

Nu vad ce traume sa fi avut in copilarie incat sa vrei sa devi homosexual sau asexual.
Ai fost abuzat de educatoare de profele de la scoala? Multor copii(si baieti si fete) nu le-a placut de doamna educatoare de la grădi, mie si unor colegi ne era si frică.
Faptul ca nu ai avut vreo iubită pana acum, poate sa fie si vina ta, nu doar a femeilor.

| RAY a răspuns (pentru TanteMarianne):

Nu e de vina nimeni, atractia fizica e involuntara

| TanteMarianne a răspuns (pentru RAY):

Atunci inseamna ca exista o atractie.Incearca sa ai rabdare cu o femeie. Poate la prima vedere pare ultima țața leana care umbla dupa vile, BMW si Ferrari, dar este o persoana foarte calda la inima care vrea sa fie acceptata asa cum e.

| xSega a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri dar totul din copilarie, de acolo își formează toți caracterul când ajung mari

| RAY a răspuns (pentru xSega):

Deci sa ma intorc in timp?

| Yee a răspuns:

Yee! Ce zici sa devi obiectofil?

| bubu12234 a răspuns:

Nu poti, daca natura ta nu este de asa fel nu ai cum. asa te-ai format, deprins si toate cele...mentalitatea ta e formata, personalitatea si temperamentul isi spun si ele cuvantul

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Frumos citat

| bubu12234 a răspuns (pentru RAY):

happy

| Lion56 a răspuns:

Daca e genetica atunci unde e dovada? Mai putin de jumatate dintre gemenii identici care au fost testati tocmai pentru a se dovedi ca e "genetica" erau amandoi homosexuali. Deci dovada clara e ca s-a dovedit exact inversul. Nu e genetica, e o tulburare psihica. Si daca s-ar descoperi vreodata ca e genetica, ce? Daltonismul este boala genetica. Pai hai sa o scoatem atunci din cartile de medicina cum au facut cu homosexualitatea, ba chiar sa se interzica complet orice tratament posibil pentru alte boli genetice care exista. Deci poti deveni din heterosexual homosexual sau asexual daca ai acea tulburare psihica.

| Ethenya a răspuns:

Sunt asexuala. Nu prea cred ca poti sa devii asexual, la fel cum eu nu pot sa devin heterosexuala sau homosexuala.

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Adica nu te atrage nici fetele nici baieti? deloc?

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Yup

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Dar iubire simti?

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Asta depinde de la asexual la asexual.
Exista persoane asexuale romantice, ceea ce inseamna ca se pot indragosti, dar nu simt nevoia sa faca sex.
Si exista persoane care sunt si asexuale si aromantice, adica nu se pot indragosti si nu simt dragoste romantica (dar simt iubire platonica, ca si dragostea pentru mama ta/prietenii tai) si in acelasi timp nu prezinta atractie sexuala.

La fel exista si persoane care sunt aromantice, dar simt atractie sexuala.

Eu sunt si aromantica si asexuala, nu m-am indragostit niciodata si nici nu simt iubire romantica.

| sabin89 a răspuns (pentru Ethenya):

Ce bine! Ai scăpat de o grijă. happy

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Empatie simti?

| Ethenya a răspuns (pentru sabin89):

Hahaha, da; D

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Da, simt empatie.

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Stai cu un baiat mult timp si nu simti nimic? nu inteleg, dar emotii ai?

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Tu nu esti atras de baieti, nu? Imagineaza-ti ca esti inconjurat de baieti. Nu simti nimic pentru niciunul dintre ei, nu? Asa ma simt eu, dar acest lucru se aplica la toate persoanele.
Indiferent de sex, varsta, etc, nu simt atractie sexuala sau romantica fata de nimeni.

Si, da, am si emotii si sentimente; p

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

E ciudat, eu ma atasez fata de anumite persoane, adica ce sentimente ai daca nu iubesti?

| drutzix a răspuns (pentru RAY):

Pai cred ca ti-a raspuns. Tii le prieteni dar nu ii iubesti si nu vrei sa faci sex cu ei. asa e si la ea.

| TaViFMM a răspuns:

De ce sa devii homosexual cand exista fete asa bune?laughing nu esti normal smrlaughing))))

| RAY a răspuns (pentru TaViFMM):

Degeaba daca nu le poti avea